RS/OH
A.net/OH
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Mt Gilead High School Track & Field and Cross Country - Mount Gilead, Ohio
you RUN the place
338 Park Ave, Mount Gilead, Ohio, 43338, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2009 - (1 articles)
2010 - (2 articles)
2011 - (1 articles)
2012 - (6 articles)
2013 - (7 articles)
2014 - (4 articles)
2015 - (2 articles)
Featured
0
Misc News
7
All
7
2013 Results - Ohio OHSAA Cross Country State Championships
Nov 2nd 2013, 6:23pm
2013 Results - Galion Cross Country Festival
Sep 14th 2013, 7:37pm
2013 Results - Ohio OHSAA Outdoor State Championships
Jun 8th 2013, 10:23pm
2013 Heat Sheets - Ohio OHSAA Outdoor State Championships
Jun 2nd 2013, 10:30pm
2013 Results - Findlay High School Invitational 2
Mar 3rd 2013, 12:02am
2013 Entries - Findlay High School Invitational 2
Mar 1st 2013, 3:21am
«
1
»
Search
2013 Results - Findlay High School Invitational 2
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Mar 3rd 2013, 12:02am
Comments
Findlay High School Invitational 2
Mar 1, 2013 to Mar 2, 2013
Findlay, OH, US
« Filter Results by Team: »
Arcadia
Archbold
Arlington
Bellefontaine
Blissfield
Bowling Green
Bradford
Bucyrus
Centerville
Central Catholic (Toledo)
Chaminade Julienne
Clay (Oregon)
Clyde
Coldwater
Coldwater Cav
Colonel Crawford
Continental
Covington
Crestline
Dola Hardin
Eastwood
Elite Perfor
Elmwood
Fairfield Senior
Fairview (Sherwood)
Findlay
Fostoria
Foter Track
Fredericktown
Gahanna Chri
Galion
Kings
Lakota (Kansas)
Lakota East
Lasalle
Leipsic
Liberty Benton
Liberty Center
Lincolnview
Lucas
Lumberjack TC
Mansfield Senior
Marion Pleasant
Maumee Valley Country Day
Mccomb
Motor City
Mt Gilead
New Breed TC
New Lexington
North Baltimore
Northwestern (West Salem)
Notre Dame Academy (Toledo)
Ontario
Otsego
Patrick Henry
Perry (Lima)
Perrysburg
Ponitz Career Technology Center
Port Clinton
River Valley (Caledonia)
Riverdale
Rossford
Scott
Seneca East
Shelby Senior
Spencerville
Spr. Emmanue
Springfield Local
St Francis De Sales
St Ursula (Toledo)
St. Johns Jesuit
Swift Track
Sylvania Northview
Sylvania Southview
Toledo Alive
Toledo Christian
Toledo Rogers
Trotwood-Madison
Trotwood-Madison
Unattached
Upper Scioto Valley
Ursuline Academy
Van Buren
Vermilion
Wapakoneta
Waverly
Wayne
Waynesfield-Goshen
West Liberty Salem
Whitmer
Willard
Woodmore
Wynford
Men:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
3200m
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
3200m
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 60m D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Freeman, James
12
Central Catholic
06.99
nwi
2
2
Hytchye, Jaleel
12
Lasalle
07.00
nwi
2
3
Washington, Malik
12
Motor City
07.06
nwi
2
4
Persons, Antwon
12
Chaminade Julien
07.16
nwi
2
5
Conkle, Isaiah
12
Eastwood
07.17
nwi
2
6
Lipkins, Mike
12
Toledo Rogers
07.19
nwi
2
7
Bishop, Jakkar
12
Mansfield Senior
07.23
nwi
1
8
Proctor, Tyson
11
Springfield Loca
07.28
nwi
2
9
Bowsher, Kyle
12
Liberty Benton
07.29
nwi
2
10
Miller, Devon
12
Whitmer
07.33
nwi
1
11
Cook, Chase
11
Liberty Benton
07.34
nwi
1
12
Friar, Davon
10
Motor City
07.35
nwi
1
13
Robinson, Matthew
12
Mansfield Senior
07.50
nwi
1
14
Gardner, Marvin
11
St Francis De Sa
07.52
nwi
1
15
Caldwell, Keith
12
Sylvania Southvi
07.55
nwi
1
Mens 60m D1
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Hytchye, Jaleel
12
Lasalle
07.07
nwi
7
2
Freeman, James
12
Central Catholic
07.14
nwi
5
3
Persons, Antwon
12
Chaminade Julien
07.17
nwi
8
3
Conkle, Isaiah
12
Eastwood
07.17
nwi
8
5
Washington, Malik
12
Motor City
07.21
nwi
3
6
Bowsher, Kyle
12
Liberty Benton
07.25
nwi
7
7
Lipkins, Mike
12
Toledo Rogers
07.26
nwi
1
7
Proctor, Tyson
11
Springfield Loca
07.26
nwi
4
9
Harris, Chae J
12
Trotwood-Madison
07.27
nwi
6
10
Bishop, Jakkar
12
Mansfield Senior
07.31
nwi
4
11
Miller, Devon
12
Whitmer
07.36
nwi
6
12
Friar, Davon
10
Motor City
07.41
nwi
5
13
Gardner, Marvin
11
St Francis De Sa
07.42
nwi
3
13
Cook, Chase
11
Liberty Benton
07.42
nwi
6
15
Robinson, Matthew
12
Mansfield Senior
07.45
nwi
1
15
Caldwell, Keith
12
Sylvania Southvi
07.45
nwi
8
17
Rogers, John
12
Eastwood
07.49
nwi
5
18
Jones, Kameron
10
Toledo Alive
07.50
nwi
9
18
Conkle, Chase
10
Liberty Benton
07.50
nwi
6
20
Hardison, Marshawn
12
Springfield Loca
07.52
nwi
1
20
Vickers, Tyquan
9
Mansfield Senior
07.52
nwi
8
22
Hetzel, Alec
12
Colonel Crawford
07.53
nwi
4
23
Carter, Charles
11
Toledo Rogers
07.54
nwi
3
24
Coleman, Darrell
12
Toledo Rogers
07.55
nwi
3
24
Kohring, Blake
12
Eastwood
07.55
nwi
7
26
Scott, Dalton
10
Colonel Crawford
07.60
nwi
7
27
David, Steven
11
St Francis De Sa
07.61
nwi
9
28
Schlumbohm, Brent
11
Eastwood
07.65
nwi
5
29
Uzoigwe, Raymond
11
St Francis De Sa
07.66
nwi
7
30
Ellis, Wise
10
Springfield Loca
07.70
nwi
9
31
Bauer, George
10
Upper Scioto Val
07.72
nwi
4
31
Woods, Marcellous
Ponitz Career Te
07.72
nwi
5
31
Church, Ben
11
Eastwood
07.72
nwi
7
31
Sutter, Matt
11
Whitmer
07.72
nwi
3
35
Boykin, Chris
11
Whitmer
07.74
nwi
2
36
Hawkins, Chance
9
Scott
07.77
nwi
8
37
Baulknight, Tyler
12
St Francis De Sa
07.84
nwi
1
37
Bakias, Brett
10
Colonel Crawford
07.84
nwi
4
39
Jones, Jordan
11
Ponitz Career Te
07.86
nwi
7
39
Fountain, Dane
11
Springfield Loca
07.86
nwi
6
41
Guess, Mikey
11
Springfield Loca
07.89
nwi
5
42
Southall, Larry
12
Kings
07.90
nwi
8
43
Horton, Braxton
10
Chaminade Julien
07.92
nwi
6
44
Womack, Tyler
--
St Francis De Sa
07.93
nwi
3
45
Testen, Sam
11
Perrysburg
07.95
nwi
6
46
Bloomfield, Bryce
11
Bucyrus
07.97
nwi
3
47
Pickett, Bryce
--
Unattached
08.01
nwi
2
48
Walter, Justin
8
Fostoria
08.05
nwi
9
49
Constantine, Max
11
Bucyrus
08.06
nwi
3
50
Reising, Jack
10
Kings
08.10
nwi
5
51
Light, Colin
11
Bucyrus
08.19
nwi
1
52
Jordan-larue, Aric
--
Upper Scioto Val
08.25
nwi
2
53
Wilson, Antwan
9
Chaminade Julien
08.26
nwi
6
54
Hunt, Adam
11
Kings
08.31
nwi
7
55
Goings, Kevin
9
Scott
08.46
nwi
8
56
Smathers, Mykal
9
Bucyrus
08.50
nwi
2
57
Baughman, Matt
11
Bellefontaine
08.66
nwi
4
58
Jelinek, Jake
9
Kings
08.85
nwi
4
59
Vermillion, Micah
9
Bucyrus
09.21
nwi
4
--
Holley, Nick
12
Whitmer
FS
nwi
1
Mens 60m D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tobin, Matt
12
Fairview (Sherwo
07.05
nwi
1
2
Shrewsbury, Andrew
12
Woodmore
07.13
nwi
1
3
Wyse, Levi
10
Archbold
07.17
nwi
1
4
Turner, Kevin
Perry (Lima)
07.21
nwi
1
5
Winnenberg, Dylan
11
New Lexington
07.24
nwi
1
6
Campbell, Jordan
11
Ontario
07.41
nwi
1
7
Hollis, Mike
12
Galion
07.44
nwi
1
8
Nye, Zach
11
Patrick Henry
07.46
nwi
1
Mens 60m D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Tobin, Matt
12
Fairview (Sherwo
07.18
nwi
2
2
Turner, Kevin
Perry (Lima)
07.24
nwi
5
3
Wyse, Levi
10
Archbold
07.28
nwi
4
4
Winnenberg, Dylan
11
New Lexington
07.30
nwi
4
5
Shrewsbury, Andrew
12
Woodmore
07.34
nwi
6
6
Nye, Zach
11
Patrick Henry
07.40
nwi
4
7
Hollis, Mike
12
Galion
07.48
nwi
5
8
Campbell, Jordan
11
Ontario
07.49
nwi
3
9
Chamberlin, Jordan
10
Leipsic
07.54
nwi
1
10
Dippold, Seth
11
Coldwater Cav
07.62
nwi
4
11
Schuh, Anthony
11
Spencerville
07.67
nwi
1
12
Broady, Chase
12
Gahanna Chri
07.71
nwi
3
13
Baldinger, Brandon
12
Galion
07.80
nwi
3
14
Miller, Colton
11
Spencerville
07.81
nwi
6
14
Hoerig, Ian
11
Vermilion
07.81
nwi
4
16
Marquart, Kolton
11
Arlington
07.84
nwi
6
17
Winegarner, Jacob
9
River Valley (Ca
07.96
nwi
2
18
Granson, Logan
--
Lucas
08.07
nwi
2
19
Heaster, Grant
9
Arlington
08.10
nwi
1
20
Bright, Jeremiah
12
Galion
08.11
nwi
3
21
Moore, Je'Vae
Perry (Lima)
08.18
nwi
2
21
Vanasdlen, Kj
11
New Lexington
08.18
nwi
5
23
Lunsford, Tyler
12
Rossford
08.19
nwi
3
24
Melendez, Isaak
10
Maumee Valley Co
08.31
nwi
5
25
Kim, Jack
9
Maumee Valley Co
08.43
nwi
4
26
Prince, Connor
9
Lucas
08.48
nwi
3
26
Lohr, Robert
12
Wynford
08.48
nwi
6
28
Werner, Quintin
9
Waynesfield-Gosh
08.52
nwi
1
29
Spade, Michael
12
Crestline
08.68
nwi
2
30
Miller, Levi
9
Waynesfield-Gosh
09.04
nwi
5
Mens 200m D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Allen, Maurice
11
Motor City
22.72
nwi
1
2
Hytchye, Jaleel
12
Lasalle
22.76
nwi
1
3
Harris, Chae J
12
Trotwood-Madison
23.76
nwi
1
4
Shepherd, Nino
10
Trotwood-Madison
23.80
nwi
2
4
Wilson, Demarus
11
Trotwood-Madison
23.80
nwi
1
6
Smith, Robert
12
Ponitz Career Te
24.36
nwi
1
7
Caldwell, Keith
12
Sylvania Southvi
24.43
nwi
3
8
Proctor, Tyson
11
Springfield Loca
24.46
nwi
1
9
Morris, Mario
12
Motor City
24.82
nwi
2
10
Hardison, Marshawn
12
Springfield Loca
25.04
nwi
3
11
Bauer, George
10
Upper Scioto Val
25.11
nwi
2
12
Woods, Marcellous
Ponitz Career Te
25.40
nwi
3
13
Clark, James
Trotwood-Madison
25.63
nwi
2
14
Hawkins, Chance
9
Scott
25.65
nwi
2
15
Testen, Sam
11
Perrysburg
25.66
nwi
5
16
Welch, Chad
10
Springfield Loca
25.69
nwi
3
17
Jones, Jordan
11
Ponitz Career Te
25.70
nwi
2
18
Constantine, Max
11
Bucyrus
25.94
nwi
6
19
Graham, Jamaal
12
Ponitz Career Te
25.98
nwi
6
20
Pickett, Bryce
--
Unattached
26.20
nwi
4
21
Drake, Daniel
11
Scott
26.30
nwi
4
22
Kirkpatrick, Will
9
Colonel Crawford
26.44
nwi
5
23
Reising, Jack
10
Kings
26.48
nwi
4
24
Weed, David
9
Kings
26.65
nwi
4
25
Light, Colin
11
Bucyrus
27.57
nwi
5
26
Jordan-larue, Aric
--
Upper Scioto Val
27.77
nwi
3
27
Smathers, Mykal
9
Bucyrus
27.89
nwi
6
28
Goings, Kevin
9
Scott
27.91
nwi
3
29
Rathgeb, Fabian
11
Kings
27.97
nwi
5
30
Cotsmire, Brock
--
Colonel Crawford
28.12
nwi
5
31
Coffman, Brandon
9
Kings
28.98
nwi
6
32
Jelinek, Jake
9
Kings
29.54
nwi
6
Mens 200m D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tobin, Matt
12
Fairview (Sherwo
23.28
nwi
1
2
Wyse, Levi
10
Archbold
23.53
nwi
1
3
Shrewsbury, Andrew
12
Woodmore
23.57
nwi
1
4
Turner, Kevin
Perry (Lima)
24.49
nwi
1
5
Ehrlich, Christopher
--
Maumee Valley Co
24.73
nwi
2
6
Broady, Chase
12
Gahanna Chri
24.85
nwi
5
7
Dippold, Seth
11
Coldwater Cav
24.99
nwi
1
8
Reynolds, Nick
12
Crestline
25.29
nwi
3
9
Hoerig, Ian
11
Vermilion
25.41
nwi
2
10
Chamberlin, Jordan
10
Leipsic
25.53
nwi
2
11
Schuh, Anthony
11
Spencerville
26.11
nwi
3
12
Staugler, Nick
11
Coldwater Cav
26.33
nwi
2
12
Rench, Corey
12
Bradford
26.33
nwi
4
14
Winegarner, Jacob
9
River Valley (Ca
26.54
nwi
4
15
Turner, Rhyan
9
Bradford
26.56
nwi
4
16
Lee, Kyle
Perry (Lima)
27.49
nwi
5
17
Melendez, Isaak
10
Maumee Valley Co
27.61
nwi
2
18
Kim, Jack
9
Maumee Valley Co
28.02
nwi
4
19
Lohr, Robert
12
Wynford
28.09
nwi
5
20
Lunsford, Tyler
12
Rossford
28.27
nwi
5
21
Werner, Quintin
9
Waynesfield-Gosh
29.59
nwi
4
Mens 400m D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lipkins, Mike
12
Toledo Rogers
52.46
1
2
Smith, Robert
12
Ponitz Career Te
53.33
1
3
Odom, Chester
12
Central Catholic
53.72
2
4
Lenart, Dan
12
St Francis De Sa
53.89
1
5
Coleman, Darrell
12
Toledo Rogers
54.03
1
6
Crase, Trey
12
Colonel Crawford
55.13
2
7
Maraldo, Ryan
11
St Francis De Sa
55.88
3
8
Freeman, James
12
Central Catholic
56.04
3
9
Carter, Charles
11
Toledo Rogers
56.17
3
10
Stump, Levi
12
Liberty Benton
56.58
5
11
Murrey, Shawn
12
Central Catholic
56.69
1
12
Welch, Chad
10
Springfield Loca
56.74
3
13
Gray, Keionn
10
St. Johns Jesuit
56.78
7
14
Friar, Davon
10
Motor City
56.79
9
15
Archibald, Tom
12
Kings
56.89
1
16
Young, Jelani
--
St. Johns Jesuit
56.95
3
17
Dye, Ivan
9
St. Johns Jesuit
56.97
9
18
Daniel, Miles
9
Motor City
57.22
10
19
Jones, Taylor
12
St. Johns Jesuit
57.48
2
20
Wolford, Brendon
9
Liberty Benton
57.91
4
21
Sanders, Jamel
12
Chaminade Julien
57.92
10
22
Pickett, Bryce
--
Unattached
57.96
5
23
Jones, Kameron
10
Toledo Alive
58.33
5
24
Geer, Willy
11
St. Johns Jesuit
58.59
2
25
Savage, Drew
12
St. Johns Jesuit
58.92
5
26
Veasley, Makai
11
St. Johns Jesuit
59.27
4
27
Graham, Jamaal
12
Ponitz Career Te
59.38
4
28
Kurtz, Andrew
12
St. Johns Jesuit
59.49
6
29
Hacker, Kris
--
Kings
59.56
5
30
White, Jason
10
St Francis De Sa
59.66
4
31
Ister, Daniel
12
Central Catholic
59.70
4
32
Savage, Ryan
10
St. Johns Jesuit
59.93
6
33
Biddle, Austin
11
Liberty Benton
1:00.18
3
34
Diaz, Chris
12
Mansfield Senior
1:00.54
2
35
Harvey, Terrence
12
St. Johns Jesuit
1:00.72
6
36
Allen, Evan
9
St. Johns Jesuit
1:00.75
8
37
Jacocks, Davante
10
Mansfield Senior
1:00.83
6
38
Buchholz, Seth
11
Central Catholic
1:01.05
5
39
Carlson, Jon
--
St. Johns Jesuit
1:01.48
6
40
Siebenaller, Daniel
11
St Francis De Sa
1:01.69
7
41
Rath, Griffin
10
Liberty Benton
1:01.85
9
42
Campos, Aaron
9
Central Catholic
1:02.03
4
43
Sutton, Kaz
10
Mansfield Senior
1:03.00
7
44
Halicek, Eric
10
St Francis De Sa
1:03.47
8
45
Cotsmire, Brock
--
Colonel Crawford
1:03.53
7
46
Mehedi, Sunee
12
St. Johns Jesuit
1:03.78
6
47
Sosnowski, Matthew
11
Kings
1:03.80
8
48
Rathgeb, Fabian
11
Kings
1:03.81
8
49
Wohl, Tim
9
St. Johns Jesuit
1:04.11
8
50
David, Guajardo
10
Bellefontaine
1:04.86
7
51
Baugh, Zac
9
St Francis De Sa
1:04.93
9
52
Coffman, Brandon
9
Kings
1:05.48
8
53
Baughman, Matt
11
Bellefontaine
1:06.07
7
54
Chovanec, Jake
9
St. Johns Jesuit
1:07.75
10
55
Jadlocki, Dakota
10
Whitmer
1:08.46
9
56
Huebner, Cody
9
St. Johns Jesuit
1:08.71
9
Mens 400m D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tobin, Matt
12
Fairview (Sherwo
53.19
1
2
Clay, Ryan
12
Rossford
54.61
1
3
Wood, Noah
11
Toledo Christian
54.96
2
4
Staugler, Nick
11
Coldwater Cav
55.13
1
5
Reynolds, Nick
12
Crestline
55.53
2
6
Hoerig, Ian
11
Vermilion
56.26
1
7
Heacock, Jason
12
Mt Gilead
58.94
1
8
Murriel, Terrill
11
Leipsic
59.21
3
9
Counts, Brodie
10
Arcadia
1:00.32
2
10
Hicks, Doug
11
Lincolnview
1:01.99
3
11
Werner, Quintin
9
Waynesfield-Gosh
1:02.52
3
12
Cole, Brandon
10
Vermilion
1:05.61
3
13
Vanasdlen, Kj
11
New Lexington
1:06.39
4
14
Hamilton, Jacob
10
New Lexington
1:25.81
4
15
Winnenberg, Dylan
11
New Lexington
1:26.19
4
Mens 800m D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wile, Torin
12
Motor City
2:00.46
1
2
Scott, Stevie
12
Motor City
2:01.08
1
3
Thronson, Ty
Elite Perfor
2:02.74
1
4
Fickert, Dustin
12
Covington
2:04.68
1
5
Waaland, Matt
12
Unattached
2:05.65
1
6
Baugh, Jacob
10
St Francis De Sa
2:08.17
1
7
Lake, Andrew
11
Kings
2:10.25
1
8
Matheus, Aaron
12
Kings
2:11.46
1
9
Haney, Wes
12
Spr. Emmanue
2:11.66
1
10
Beeson, Paul
12
Kings
2:11.82
1
11
Bragg, Micah
10
Spr. Emmanue
2:12.96
1
12
Larkin, Zach
12
Whitmer
2:13.99
1
13
Fuller, Joe
11
Unattached
2:14.22
1
14
Cotsmire, Adam
11
Colonel Crawford
2:15.01
1
15
bolender, kyle
11
Unattached
2:15.08
1
16
Gibbons, Charlie
12
Central Catholic
2:15.38
1
16
Will, Steven
11
St Francis De Sa
2:15.38
1
18
Bragg, Noah
12
Spr. Emmanue
2:17.31
1
19
Dunn, Ryan
10
Bellefontaine
2:17.53
1
20
Martin, Clay
10
Colonel Crawford
2:17.54
1
21
Madrigal, Justis
12
Central Catholic
2:18.90
1
22
Elkins, Eli
10
Kings
2:19.65
1
23
McCartney, George
10
Central Catholic
2:20.80
1
24
Pfahler, Marshall
12
Bucyrus
2:20.87
1
25
Schneider, Ben
11
Fairfield Senior
2:21.35
1
26
Lykans, Joshua
10
Central Catholic
2:21.46
1
27
Gopp, Casey
10
Central Catholic
2:24.58
1
28
Hacker, Kris
--
Kings
2:25.33
1
29
Harris, Manta
12
Scott
2:26.61
1
30
Hayes, Frank
9
Sylvania Southvi
2:27.12
1
31
Whitaker, Logan
10
Liberty Benton
2:28.58
1
32
Reamer, Xavier
9
Central Catholic
2:29.13
1
33
Samuels, Wesley
9
Bellefontaine
2:30.13
1
34
Gilbert, Jeremy
11
Fairfield Senior
2:30.21
1
35
Tracey, Daniel
10
Central Catholic
2:31.09
1
36
Wright, Anthony
10
Central Catholic
2:31.38
1
37
Sosnowski, Matthew
11
Kings
2:33.54
1
38
Stuchlik, Lukas
11
Kings
2:33.98
1
39
Livingston, Evan
10
Spr. Emmanue
2:35.15
1
40
Upham, Kevin
10
Springfield Loca
2:37.03
1
41
Cooper, Collin
11
Kings
2:37.20
1
42
Albino, Eric
10
Kings
2:37.51
1
43
Schalk, Chris
9
Kings
2:37.66
1
44
Albino, Michael
10
Kings
2:37.88
1
45
Hay, Andrew
10
Kings
2:38.31
1
46
Harrison, Austin
11
Fairfield Senior
2:38.74
1
47
Clark, Ben
11
Fairfield Senior
2:40.51
1
48
Jantzen, Chris
9
Kings
2:40.60
1
49
Gupta, Derek
9
Liberty Benton
2:44.62
1
50
Luettke, Patrick
11
Whitmer
2:45.01
1
51
Jamieson, John
12
Kings
2:49.52
1
52
Parker, Jacob
10
Upper Scioto Val
2:50.03
1
53
Kuntz, Josh
10
Kings
2:55.11
1
54
Rhodes, Mitch
10
Liberty Benton
3:02.41
1
Mens 800m D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Deaner, Brady
10
Willard
2:09.94
1
2
Reiser, Quintin
10
Unattached
2:10.37
1
3
Mcelligott, Chris
12
Galion
2:13.16
1
4
Noel, Mitch
10
Shelby Senior
2:14.86
1
5
Adams, Alex
12
West Liberty Sal
2:17.15
1
6
Messner, Cole
11
Shelby Senior
2:18.44
1
7
Loeffler, Kevin
11
Toledo Christian
2:19.75
1
8
Destatte, Kevin
12
Rossford
2:20.15
1
9
Mcmichael, Trevor
10
Spencerville
2:20.30
1
10
Celli, Marco
11
Maumee Valley Co
2:22.89
1
11
Rollins, Seth
10
Unattached
2:24.42
1
12
Safer, Ben
11
Vermilion
2:28.20
1
13
Rodriguez, Alex
10
Lincolnview
2:30.21
1
14
Andre, Carl
12
Gahanna Chri
2:30.49
1
15
Shekut, Samuel
--
Maumee Valley Co
2:32.52
1
16
Lippi, Travis
11
Lincolnview
2:32.86
1
17
Cantu, Jose
9
Leipsic
2:33.25
1
18
Shermis, Nick
11
Maumee Valley Co
2:34.45
1
19
Davis, Chris
10
West Liberty Sal
2:35.97
1
20
Hall, Matt
9
Wynford
2:39.09
1
21
Miller, Levi
9
Waynesfield-Gosh
2:46.58
1
22
Hadamuscian, Austin
10
Galion
2:47.62
1
23
Conner, Lucas
8
Galion
3:04.21
1
Mens Mile D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Waaland, Matt
12
Unattached
4:32.80
1
2
Lake, Andrew
11
Kings
4:38.09
1
3
Savage, Drew
12
St. Johns Jesuit
4:40.66
1
4
McCartney, George
10
Central Catholic
4:44.32
1
5
Siebenaller, Daniel
11
St Francis De Sa
4:45.35
1
6
Bragg, Micah
10
Spr. Emmanue
4:45.38
1
7
Wolin, Reid
12
Whitmer
4:48.05
1
8
Savage, Ryan
10
St. Johns Jesuit
4:49.42
1
9
Bayes, Andrew
11
Perrysburg
4:51.49
1
10
Gibbons, Charlie
12
Central Catholic
4:52.34
1
11
Martin, Clay
10
Colonel Crawford
4:52.80
1
12
Seas, Dan
9
Unattached
4:53.93
1
13
Lykans, Joshua
10
Central Catholic
4:54.43
1
14
Elkins, Eli
10
Kings
4:54.48
1
15
Kurtz, Andrew
12
St. Johns Jesuit
4:56.69
1
16
Mcnamara, Jacob
12
Lasalle
4:57.63
1
17
bolender, kyle
11
Unattached
4:59.26
1
18
Haney, Wes
12
Spr. Emmanue
4:59.48
1
19
White, Jason
10
St Francis De Sa
5:00.64
1
20
Dye, Ivan
9
St. Johns Jesuit
5:00.90
1
21
Schneider, Ben
11
Fairfield Senior
5:00.98
1
22
Fink, Corey
12
Toledo Rogers
5:03.16
1
23
Diebel, Noah
10
Kings
5:04.40
1
24
Gopp, Casey
10
Central Catholic
5:05.05
1
25
Davis, Pat
12
St Francis De Sa
5:05.37
1
26
Dunn, Ryan
10
Bellefontaine
5:05.68
1
27
Halicek, Eric
10
St Francis De Sa
5:06.90
1
28
Tracey, Daniel
10
Central Catholic
5:08.29
1
29
Drew, Matt
12
Kings
5:09.74
1
30
Weyer, Simon
10
Lasalle
5:10.02
1
31
Baugh, Zac
9
St Francis De Sa
5:12.68
1
32
Butler, Chris
11
Whitmer
5:17.67
1
33
Davenport, Alex
Sylvania Northvi
5:17.73
1
34
McNamee, Cam
Sylvania Northvi
5:18.20
1
35
Woodall, Daniel
11
Kings
5:18.32
1
36
Campos, Aaron
9
Central Catholic
5:20.25
1
37
Fischbach-White, John
Trotwood-Madison
5:20.62
1
38
Samuels, Wesley
9
Bellefontaine
5:21.23
1
39
Wright, Anthony
10
Central Catholic
5:21.48
1
40
Neumann, Mitchell
12
Bucyrus
5:21.60
1
41
Aldrich, Haden
Sylvania Northvi
5:21.82
1
42
Campbell, Michael
10
Lasalle
5:22.07
1
43
Handley, Jason
9
Lasalle
5:22.88
1
44
Harrison, Austin
11
Fairfield Senior
5:24.67
1
45
Jay, Clement
10
Bellefontaine
5:28.37
1
46
Stuchlik, Lukas
11
Kings
5:28.85
1
47
Bohlke, Christian
Sylvania Northvi
5:29.88
1
48
Albino, Eric
10
Kings
5:29.91
1
49
Long, Clay
10
Colonel Crawford
5:31.10
1
50
Disher, Jacob
Sylvania Northvi
5:31.42
1
51
Pribe, Ian
Sylvania Northvi
5:31.93
1
52
Hayes, Frank
9
Sylvania Southvi
5:32.60
1
53
Albino, Michael
10
Kings
5:32.86
1
54
Ister, Daniel
12
Central Catholic
5:33.33
1
55
Weadock, Andrew
9
Liberty Benton
5:33.50
1
56
Bohlke, Justin
Sylvania Northvi
5:34.01
1
57
Reamer, Xavier
9
Central Catholic
5:34.17
1
58
Hay, Andrew
10
Kings
5:34.98
1
59
Powell, William
10
Kings
5:35.12
1
60
Cooper, Clay
9
Kings
5:35.36
1
61
Widdig, Luke
9
Kings
5:35.72
1
62
David, Guajardo
10
Bellefontaine
5:42.31
1
63
Clark, Ben
11
Fairfield Senior
5:45.23
1
64
Luettke, Patrick
11
Whitmer
5:46.30
1
65
Gilbert, Jeremy
11
Fairfield Senior
5:48.53
1
66
Lawson, Jerron
9
Lasalle
5:58.87
1
67
Parker, Jacob
10
Upper Scioto Val
6:00.37
1
68
Chaulk, Kyle
10
Lasalle
6:05.36
1
68
Donnelly, Brock
Sylvania Northvi
6:05.36
1
70
Jamieson, John
12
Kings
6:14.37
1
71
Kuntz, Josh
10
Kings
6:24.35
1
72
Lazar, Wyatt
Sylvania Northvi
6:25.35
1
73
Moran, Mike
Sylvania Northvi
6:26.01
1
74
Myers, Dylan
10
Bellefontaine
6:26.20
1
Mens Mile D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Reiser, Quintin
10
Unattached
4:40.50
1
2
Uresti, Wyatt
11
River Valley (Ca
4:57.33
1
3
Clay, Ryan
12
Rossford
4:58.87
1
4
Duvall, Eric
12
Liberty Benton
5:02.52
1
5
Strausbaugh, Lorne
12
Elmwood
5:03.73
1
6
Taylor, Simon
12
Patrick Henry
5:04.04
1
7
Loeffler, Kevin
11
Toledo Christian
5:07.77
1
8
Jacomet, Jeff
12
Lincolnview
5:08.91
1
9
Jasso, Alex
12
Elmwood
5:09.73
1
10
Rivers, Josh
8
River Valley (Ca
5:12.25
1
11
Safer, Ben
11
Vermilion
5:17.90
1
12
Armstrong, Garry
11
Otsego
5:24.17
1
13
Rodriguez, Alex
10
Lincolnview
5:24.64
1
14
Rollins, Seth
10
Unattached
5:25.57
1
15
Lippi, Travis
11
Lincolnview
5:29.26
1
16
Vanasdlen, Kj
11
New Lexington
5:29.61
1
17
Davis, Chris
10
West Liberty Sal
5:33.61
1
18
Schoen, Joseph
11
Gahanna Chri
5:33.66
1
19
Lambert, Jake
12
Unattached
5:37.79
1
20
Andre, Carl
12
Gahanna Chri
5:45.99
1
21
Cantu, Jose
9
Leipsic
5:51.61
1
22
Miller, Levi
9
Waynesfield-Gosh
5:55.14
1
23
Sanchez, Austin
Perry (Lima)
5:57.13
1
24
Conner, Lucas
8
Galion
6:17.40
1
25
Hamilton, Jacob
10
New Lexington
6:18.17
1
Mens 3200m D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lach, Kyle
12
St Francis De Sa
9:46.11
1
2
John, David St.
10
St Francis De Sa
9:49.87
1
3
Rice, Matt
Lakota East
10:11.55
1
4
Wolin, Reid
12
Whitmer
10:21.26
1
5
Brant, L.J.
10
Kings
10:39.71
1
6
Fuller, Joe
11
Unattached
11:00.74
1
--
Woodall, Daniel
11
Kings
DNF
1
Mens 3200m D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tow, Bayley
10
Lincolnview
10:08.51
1
2
Leis, Matt
12
Willard
10:30.92
1
3
Beck, Tyler
10
Mt Gilead
10:38.02
1
4
Jacomet, Jeff
12
Lincolnview
10:38.76
1
Mens 60m Hurdles D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lemonious, Dominick
12
Motor City
08.26
nwi
2
2
Martin, Keith
12
Colonel Crawford
08.30
nwi
2
3
Freeman, James
12
Central Catholic
08.33
nwi
2
4
Kohring, Blake
12
Eastwood
08.34
nwi
2
5
Campbell, Jonathan
12
Lasalle
08.82
nwi
2
6
Snowden, Devin
10
Eastwood
08.84
nwi
2
7
Holley, Nathan
12
Whitmer
08.89
nwi
2
8
Pollock, Wes
12
Colonel Crawford
09.19
nwi
2
9
Snook, Bobby
11
Liberty Benton
09.27
nwi
1
10
Weed, David
9
Kings
09.35
nwi
1
11
Harvey, Terrence
12
St. Johns Jesuit
09.61
nwi
1
12
Rath, Griffin
10
Liberty Benton
09.72
nwi
1
13
Jacocks, Davante
10
Mansfield Senior
09.78
nwi
1
14
Ister, Daniel
12
Central Catholic
10.11
nwi
1
15
Kirkpatrick, Will
9
Colonel Crawford
10.43
nwi
1
--
Sutton, Kaz
10
Mansfield Senior
FS
nwi
1
Mens 60m Hurdles D1
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Martin, Keith
12
Colonel Crawford
08.37
nwi
3
2
Kohring, Blake
12
Eastwood
08.49
nwi
3
3
Freeman, James
12
Central Catholic
08.64
nwi
2
4
Campbell, Jonathan
12
Lasalle
08.74
nwi
3
5
Lemonious, Dominick
12
Motor City
08.84
nwi
2
6
Holley, Nathan
12
Whitmer
08.96
nwi
1
7
Snowden, Devin
10
Eastwood
09.04
nwi
3
8
Pollock, Wes
12
Colonel Crawford
09.20
nwi
2
9
Snook, Bobby
11
Liberty Benton
09.38
nwi
2
10
Weed, David
9
Kings
09.44
nwi
1
11
Ister, Daniel
12
Central Catholic
09.76
nwi
3
12
Rath, Griffin
10
Liberty Benton
09.83
nwi
3
13
Harvey, Terrence
12
St. Johns Jesuit
09.85
nwi
2
14
Jacocks, Davante
10
Mansfield Senior
10.03
nwi
1
15
Sutton, Kaz
10
Mansfield Senior
10.22
nwi
1
16
Kirkpatrick, Will
9
Colonel Crawford
10.83
nwi
1
Mens 60m Hurdles D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Moore, Kevin
12
Seneca East
08.33
nwi
1
2
Nye, Zach
11
Patrick Henry
08.57
nwi
1
3
Mercer, Hunter
12
River Valley (Ca
08.61
nwi
1
4
Schuh, Anthony
11
Spencerville
08.91
nwi
1
5
Travis, Michael
12
Woodmore
09.14
nwi
1
6
Brown, Alex
11
Waverly
09.24
nwi
1
7
Rench, Corey
12
Bradford
09.77
nwi
1
8
Lament, Drew
9
Waynesfield-Gosh
09.80
nwi
1
Mens 60m Hurdles D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Moore, Kevin
12
Seneca East
08.40
nwi
2
2
Nye, Zach
11
Patrick Henry
08.69
nwi
3
3
Mercer, Hunter
12
River Valley (Ca
08.78
nwi
1
4
Schuh, Anthony
11
Spencerville
09.03
nwi
2
5
Brown, Alex
11
Waverly
09.35
nwi
2
6
Travis, Michael
12
Woodmore
09.51
nwi
3
7
Rench, Corey
12
Bradford
09.82
nwi
1
8
Lament, Drew
9
Waynesfield-Gosh
10.02
nwi
2
9
Orr, Colton
11
Shelby Senior
10.09
nwi
1
10
Cole, Brandon
10
Vermilion
10.12
nwi
2
11
Hicks, Doug
11
Lincolnview
10.13
nwi
1
12
Murriel, Terrill
11
Leipsic
10.50
nwi
3
13
Prince, Connor
9
Lucas
10.64
nwi
1
14
Bowsher, Kevin
--
Galion
11.09
nwi
3
15
Brecht, Nate
9
Leipsic
11.84
nwi
3
16
Turner, Rhyan
9
Bradford
12.19
nwi
2
Mens 4x200m Relay D1
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Motor City
1:31.19
1
2
Relay Team
Colonel Crawford
1:37.10
1
3
Relay Team
Eastwood
1:37.74
1
4
Relay Team
Liberty Benton
1:37.88
3
5
Relay Team
Springfield Loca
1:39.10
2
6
Relay Team
St. Johns Jesuit
1:40.99
2
7
Relay Team
St Francis De Sa
1:41.14
1
8
Relay Team
Colonel Crawford
1:41.75
2
9
Relay Team
Trotwood-Madison
1:42.48
2
10
Relay Team
St. Johns Jesuit
1:42.63
3
11
Relay Team
Kings
1:49.70
2
--
Relay Team
Trotwood-Madison
DNF
1
Mens 4x200m Relay D2-3
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
West
,
Heacock
,
Melcher
,
Beck
Mt Gilead
1:47.29
1
2
Inniger
,
Marquart
,
Essinger
,
Heaster
Arlington
1:47.39
1
3
Turner
,
Baumgart
,
Lee
,
Sanchez
Perry (Lima)
1:53.24
1
Mens 4x400m Relay D1
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Motor City
3:28.75
1
2
Relay Team
Colonel Crawford
3:44.17
1
3
Relay Team
Bucyrus
3:44.42
1
4
Relay Team
Kings
3:54.62
1
5
Relay Team
Spr. Emmanue
4:06.43
1
6
Relay Team
Kings
4:10.81
1
Mens 4x800m Relay D1
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Francis De Sa
8:15.62
1
2
Relay Team
Central Catholic
8:59.69
1
3
Relay Team
Kings
9:06.53
1
4
Relay Team
Bucyrus
9:13.26
1
5
Relay Team
Liberty Benton
9:39.75
1
6
Relay Team
Kings
9:41.84
1
7
Relay Team
Kings
10:29.10
1
8
Relay Team
Kings
10:36.89
1
Mens 4x800m Relay D2-3
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Strausba
,
Jasso
,
Mathias
,
Jasso
Elmwood
9:10.27
1
2
West
,
West
,
Melcher
,
Beck
Mt Gilead
9:14.32
1
3
Jacomet
,
Hicks
,
Tow
,
Lippi
Lincolnview
9:16.94
1
4
Armstron
,
Balmoria
,
Morgan
,
Baus
Otsego
9:38.99
1
Mens Shot Put D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Demaline, Nick
11
Liberty Center
54-00.50
(16.47m)
1
2
Harris, Maurice
11
St Francis De Sa
49-09.00
(15.16m)
1
3
Bryer, Logan
11
Unattached
48-11.00
(14.91m)
1
4
Howard, Darien
12
Chaminade Julien
48-07.00
(14.81m)
1
5
Corbitt, Jayden
12
Unattached
48-06.50
(14.80m)
1
6
Smelcer, Zack
12
Liberty Benton
48-06.00
(14.78m)
1
7
Southall, Larry
12
Kings
46-07.50
(14.21m)
1
8
Jury, Clay
12
Colonel Crawford
46-05.50
(14.16m)
1
9
Burnside, Bryce
12
Unattached
46-04.50
(14.14m)
1
10
Martin, Javian
9
Central Catholic
42-01.00
(12.83m)
1
11
Widman, Alex
12
Bucyrus
41-04.75
(12.62m)
1
12
Rose, Chantz
10
Bellefontaine
41-03.50
(12.59m)
1
13
Brooks, Terrance
11
Mansfield Senior
41-02.00
(12.55m)
1
14
Cody, A.J.
12
Liberty Benton
41-01.50
(12.53m)
1
15
Cospy, Eric
10
Trotwood-Madison
40-05.00
(12.32m)
1
16
Shinker, Alex
10
Bellefontaine
40-01.00
(12.22m)
1
17
Heckman, Jack
10
Eastwood
39-08.25
(12.10m)
1
18
Fergunson, Noah
9
Colonel Crawford
38-07.50
(11.77m)
1
19
Hunt, Adam
11
Kings
38-05.75
(11.73m)
1
20
Welling, Sean
11
St. Johns Jesuit
37-07.00
(11.46m)
1
21
Graber, Zac
10
Liberty Center
36-02.25
(11.03m)
1
22
Rose, Skylar
10
Colonel Crawford
35-07.50
(10.86m)
1
23
Butts, Kelife
--
St Francis De Sa
35-05.75
(10.81m)
1
24
Kinney, Elijah
11
Chaminade Julien
33-11.25
(10.34m)
1
25
Caraballo, Josh
--
St Francis De Sa
33-10.50
(10.33m)
1
26
Luhta, Dylan
10
Upper Scioto Val
33-08.50
(10.27m)
1
27
Johns, Nathan
11
Bucyrus
33-05.25
(10.19m)
1
28
Myers, Dylan
10
Bellefontaine
32-11.75
(10.05m)
1
29
Lowden, Andrew
10
Wapakoneta
32-01.50
(9.79m)
1
30
Vermillion, Levi
11
Bucyrus
31-07.50
(9.64m)
1
31
Schoen, Pete
--
St. Johns Jesuit
31-07.00
(9.63m)
1
32
Friess, Lucas
10
Eastwood
30-03.50
(9.23m)
1
33
O'Reilly, Ed
10
St. Johns Jesuit
29-11.25
(9.12m)
1
34
Chance, Josh
--
Colonel Crawford
29-03.50
(8.93m)
1
35
Muck, Nolan
11
St. Johns Jesuit
28-06.75
(8.71m)
1
36
Reeves, Kyle
10
Kings
27-05.25
(8.36m)
1
37
Schnetzer, Dylan
9
Kings
25-10.50
(7.89m)
1
38
Meyer, Jacob
10
Kings
22-07.50
(6.90m)
1
39
Vermillion, Micah
9
Bucyrus
19-06.00
(5.94m)
1
--
Farwig, Nick
12
Liberty Benton
FOUL
(--)
1
Mens Shot Put D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Levering, Quinn
12
River Valley (Ca
58-03.75
(17.77m)
1
2
Smith, Cody
12
Port Clinton
53-00.00
(16.15m)
1
3
Burdette, Eli
12
Ontario
51-02.25
(15.60m)
1
4
Smelcer, Zack
12
Liberty Benton
50-11.50
(15.53m)
1
5
Bryer, Logan
11
Unattached
50-09.00
(15.47m)
1
6
Hendrix, Dorian
11
Wayne
49-09.00
(15.16m)
1
7
Hluch, Lane
10
Unattached
48-06.75
(14.80m)
1
8
Peterson, Lovell
12
Wayne
48-04.50
(14.74m)
1
9
Burnside, Bryce
12
Unattached
47-09.00
(14.55m)
1
10
Bell, Eric
11
River Valley (Ca
46-06.50
(14.19m)
1
11
Slattman, Chaz
12
Continental
46-03.25
(14.10m)
1
12
Landers, Robert
10
Wayne
45-07.25
(13.90m)
1
13
Burkholder, Jeff
11
Northwestern (We
45-05.75
(13.86m)
1
14
Inniger, Matthew
11
Arlington
44-00.25
(13.42m)
1
15
Deleon, Zakk
10
Continental
39-03.25
(11.97m)
1
16
Woodruff, Austin
9
River Valley (Ca
38-09.50
(11.82m)
1
17
Mears, Clayton
12
Elmwood
38-03.75
(11.68m)
1
18
Ross, Phillip
12
Galion
37-02.25
(11.33m)
1
19
Lewis, Kenny
11
Leipsic
35-03.75
(10.76m)
1
20
Borders, Joe
12
Galion
34-06.25
(10.52m)
1
21
Brown, Jordon
11
Leipsic
28-06.25
(8.69m)
1
22
Zarycki, Chris
9
Leipsic
22-07.00
(6.88m)
1
Mens Weight Throw D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bryer, Logan
11
Unattached
61-05.75
(18.74m)
1
2
Jury, Clay
12
Colonel Crawford
57-10.00
(17.63m)
1
3
Burnside, Bryce
12
Unattached
53-01.75
(16.20m)
1
4
Smelcer, Zack
12
Liberty Benton
50-11.25
(15.53m)
1
5
Plaza, Brandon
--
Whitmer
48-05.25
(14.76m)
1
6
Heckman, Jack
10
Eastwood
48-00.50
(14.64m)
1
7
Lane, Nick
8
Unattached
47-01.00
(14.35m)
1
8
Southall, Larry
12
Kings
44-03.25
(13.49m)
1
9
Harman, Jeff
12
Whitmer
42-10.25
(13.06m)
1
10
Cospy, Eric
10
Trotwood-Madison
41-07.00
(12.67m)
1
11
Hunt, Adam
11
Kings
39-01.25
(11.92m)
1
12
Friess, Lucas
10
Eastwood
37-07.00
(11.46m)
1
13
Rose, Skylar
10
Colonel Crawford
35-02.00
(10.72m)
1
14
Reeves, Kyle
10
Kings
30-00.75
(9.16m)
1
15
Kinney, Elijah
11
Chaminade Julien
28-10.50
(8.80m)
1
16
Chance, Josh
--
Colonel Crawford
28-04.75
(8.66m)
1
17
Schnetzer, Dylan
9
Kings
27-11.00
(8.51m)
1
18
Meyer, Jacob
10
Kings
21-05.50
(6.54m)
1
Mens Weight Throw D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bryer, Logan
11
Unattached
64-10.50
(19.77m)
1
2
Peterson, Lovell
12
Wayne
64-00.25
(19.51m)
1
3
Burnside, Bryce
12
Unattached
58-09.50
(17.92m)
1
4
Levering, Quinn
12
River Valley (Ca
57-05.25
(17.51m)
1
5
Hluch, Lane
10
Unattached
54-06.75
(16.63m)
1
6
Smelcer, Zack
12
Liberty Benton
53-07.25
(16.34m)
1
7
Landers, Robert
10
Wayne
49-04.50
(15.05m)
1
8
Lane, Nick
8
Unattached
48-08.00
(14.83m)
1
9
Mears, Clayton
12
Elmwood
40-09.00
(12.42m)
1
10
Borders, Joe
12
Galion
39-00.75
(11.91m)
1
11
Woodruff, Austin
9
River Valley (Ca
38-08.00
(11.79m)
1
12
Ross, Phillip
12
Galion
30-08.75
(9.37m)
1
Mens High Jump D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Miller, Brian
11
Liberty Benton
6-02.00
(1.88m)
1
2
Boykin, Chris
11
Whitmer
6-00.00
(1.83m)
1
3
Snowden, Derek
12
Eastwood
6-00.00
(1.83m)
1
4
Sutter, Matt
11
Whitmer
5-10.00
(1.78m)
1
5
Hetzel, Alec
12
Colonel Crawford
5-08.00
(1.73m)
1
6
Diaz, Chris
12
Mansfield Senior
5-08.00
(1.73m)
1
7
Haney, Cinquan
12
Chaminade Julien
5-08.00
(1.73m)
1
8
Delaney, Payton
12
Colonel Crawford
5-08.00
(1.73m)
1
--
Hayes, Frank
9
Sylvania Southvi
NH
(--)
1
--
Sosnowski, Matthew
11
Kings
NH
(--)
1
--
Horton, Braxton
10
Chaminade Julien
NH
(--)
1
--
Baulknight, Tyler
12
St Francis De Sa
NH
(--)
1
Mens High Jump D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wollenslegel, Ben
12
Clyde
6-04.00
(1.93m)
1
2
Mcmichael, Trevor
10
Spencerville
6-00.00
(1.83m)
1
3
Lament, Drew
9
Waynesfield-Gosh
5-10.00
(1.78m)
1
4
Morgan, Derek
9
Otsego
5-08.00
(1.73m)
1
5
Mooney, Chris
12
Clyde
5-06.00
(1.68m)
1
--
Bowsher, Kevin
--
Galion
NH
(--)
1
--
Kitchen, Brant
9
Otsego
NH
(--)
1
Mens Long Jump D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Persons, Antwon
12
Chaminade Julien
6.82m
(22'4.5)
nwi
1
2
Snowden, Devin
10
Eastwood
6.44m
(21'1.5)
nwi
1
3
Holley, Nathan
12
Whitmer
6.33m
(20'9)
nwi
1
4
Cook, Chase
11
Liberty Benton
6.31m
(20'8.25)
nwi
1
5
McKinney, Kyle
Chaminade Julien
6.15m
(20'2)
nwi
1
6
Snowden, Derek
12
Eastwood
6.11m
(20'0.5)
nwi
1
7
Sutter, Matt
11
Whitmer
6.08m
(19'11.25)
nwi
1
8
Cospy, Eric
10
Trotwood-Madison
5.92m
(19'5)
nwi
1
9
Harvey, Terrence
12
St. Johns Jesuit
5.78m
(18'11.5)
nwi
1
10
Gardner, Marvin
11
St Francis De Sa
5.59m
(18'4)
nwi
1
11
Hetzel, Alec
12
Colonel Crawford
5.55m
(18'2.5)
nwi
1
12
Pollock, Wes
12
Colonel Crawford
5.42m
(17'9.25)
nwi
1
13
Veasley, Makai
11
St. Johns Jesuit
5.40m
(17'8.5)
nwi
1
14
Jones, Kameron
10
Toledo Alive
5.34m
(17'6)
nwi
1
15
Gray, Keionn
10
St. Johns Jesuit
5.23m
(17'1.75)
nwi
1
16
Whitaker, Logan
10
Liberty Benton
5.18m
(16'11.75)
nwi
1
17
Hardison, Marshawn
12
Springfield Loca
5.16m
(16'11)
nwi
1
18
Bloomfield, Bryce
11
Bucyrus
4.83m
(15'10)
nwi
1
19
Light, Colin
11
Bucyrus
4.75m
(15'7)
nwi
1
20
Jadlocki, Dakota
10
Whitmer
4.13m
(13'6.5)
nwi
1
21
Sosnowski, Matthew
11
Kings
3.93m
(12'10.5)
nwi
1
--
Uzoigwe, Raymond
11
St Francis De Sa
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wollenslegel, Ben
12
Clyde
6.25m
(20'6)
nwi
1
2
Dippold, Seth
11
Coldwater Cav
5.85m
(19'2.25)
nwi
1
3
Miller, Colton
11
Spencerville
5.46m
(17'10.75)
nwi
1
4
Bright, Jeremiah
12
Galion
5.37m
(17'7.25)
nwi
1
5
Morgan, Derek
9
Otsego
5.31m
(17'5)
nwi
1
6
Staugler, Nick
11
Coldwater Cav
5.14m
(16'10.25)
nwi
1
7
Danner, Aaron
9
Waynesfield-Gosh
5.10m
(16'8.75)
nwi
1
8
Heaster, Grant
9
Arlington
4.83m
(15'10)
nwi
1
9
Abbott, Kyle
9
Leipsic
4.38m
(14'4.25)
nwi
1
Mens Triple Jump D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Snowden, Devin
10
Eastwood
41-07.75
(12.69m)
nwi
1
2
McKinney, Kyle
Chaminade Julien
39-01.50
(11.93m)
nwi
1
3
Daniel, Miles
9
Motor City
38-07.50
(11.77m)
nwi
1
4
Snowden, Derek
12
Eastwood
37-00.75
(11.30m)
nwi
1
5
Whitaker, Logan
10
Liberty Benton
35-00.75
(10.69m)
nwi
1
6
Jordan-larue, Aric
--
Upper Scioto Val
31-06.75
(9.62m)
nwi
1
Mens Triple Jump D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gorski, Cole
11
Otsego
40-05.00
(12.32m)
nwi
1
2
Mcmichael, Trevor
10
Spencerville
36-10.50
(11.24m)
nwi
1
3
Lament, Drew
9
Waynesfield-Gosh
35-06.25
(10.83m)
nwi
1
4
Danner, Aaron
9
Waynesfield-Gosh
32-00.75
(9.77m)
nwi
1
Mens Pole Vault D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Szychowski, Tyler
11
Whitmer
14-06.00
(4.42m)
1
2
Holley, Nick
12
Whitmer
14-00.00
(4.27m)
1
3
Kubicki, Mitchell
9
Clay (Oregon)
11-06.00
(3.51m)
1
4
Fowlkes, Darnell
12
Toledo Rogers
11-06.00
(3.51m)
1
5
Hanna, Austin
11
Whitmer
10-06.00
(3.20m)
1
6
Perry, Mitch
11
Whitmer
10-00.00
(3.05m)
1
7
Guess, Mikey
11
Springfield Loca
9-06.00
(2.90m)
1
7
Landin, Kam
10
Colonel Crawford
9-06.00
(2.90m)
1
9
Johnson, Corey
11
Colonel Crawford
9-00.00
(2.74m)
1
--
Upham, Kevin
10
Springfield Loca
NH
(--)
1
--
Freeman, James
12
Central Catholic
NH
(--)
1
--
Fountain, Dane
11
Springfield Loca
NH
(--)
1
Mens Pole Vault D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tuttle, Dalton
12
River Valley (Ca
13-06.00
(4.11m)
1
2
Cornwell, Dylan
11
Liberty Benton
13-06.00
(4.11m)
1
3
Guhn, Clayton
12
Clyde
13-06.00
(4.11m)
1
4
Swisher, Cody
12
Findlay
13-00.00
(3.96m)
1
5
Waterman, Ben
10
River Valley (Ca
13-00.00
(3.96m)
1
6
Hoerig, Chase
10
Findlay
12-06.00
(3.81m)
1
7
Gorski, Cole
11
Otsego
12-00.00
(3.66m)
1
7
Faneuff, Josh
12
Clyde
12-00.00
(3.66m)
1
9
West, Camden
12
Mt Gilead
11-06.00
(3.51m)
1
9
Laubenthal, Colin
10
Unattached
11-06.00
(3.51m)
1
9
Davis, Anthony
12
Galion
11-06.00
(3.51m)
1
12
Miller, Colton
11
Spencerville
11-00.00
(3.35m)
1
13
Wooten, Brock
10
River Valley (Ca
11-00.00
(3.35m)
1
14
West, Branson
12
Mt Gilead
11-00.00
(3.35m)
1
15
Hoelscher, Josh
12
Bradford
10-06.00
(3.20m)
1
--
Spade, Michael
12
Crestline
NH
(--)
1
--
Osborne, Spencer
--
Liberty Benton
NH
(--)
1
Womens 60m D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Patterson, Paige
12
Unattached
07.87
nwi
2
2
Young, Chantalia
11
Notre Dame Acade
07.92
nwi
2
3
Mitchell, Devanae
12
Chaminade Julien
07.98
nwi
2
4
Wilkes, Alexis
11
Springfield Loca
08.05
nwi
2
5
Long, Jasmine
12
Mansfield Senior
08.11
nwi
2
6
Goff, Allyson
Elite Perfor
08.12
nwi
2
7
Edwards, Chantel
12
Swift Track
08.15
nwi
2
8
Baisden, Karrington
8
Unattached
08.17
nwi
2
9
Bolden, Davonne
Elite Perfor
08.25
nwi
1
10
Saba, Hannah
12
Notre Dame Acade
08.27
nwi
1
11
Parcell, Brittany
10
Bucyrus
08.34
nwi
1
12
Burnside, Brittanne
12
Unattached
08.39
nwi
1
13
Gilliam, Dejah
10
Chaminade Julien
08.42
nwi
1
14
Rowe, Infinate
Elite Perfor
08.48
nwi
1
15
Jones, Cristyn
11
Mansfield Senior
08.49
nwi
1
16
Terry, Breanna
9
Toledo Rogers
08.65
nwi
1
Womens 60m D1
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Patterson, Paige
12
Unattached
07.97
nwi
3
2
Young, Chantalia
11
Notre Dame Acade
08.07
nwi
1
3
Edwards, Chantel
12
Swift Track
08.08
nwi
7
4
Long, Jasmine
12
Mansfield Senior
08.12
nwi
4
5
Mitchell, Devanae
12
Chaminade Julien
08.14
nwi
2
5
Wilkes, Alexis
11
Springfield Loca
08.14
nwi
5
7
Baisden, Karrington
8
Unattached
08.15
nwi
5
8
Goff, Allyson
Elite Perfor
08.23
nwi
6
9
Bolden, Davonne
Elite Perfor
08.24
nwi
4
10
Saba, Hannah
12
Notre Dame Acade
08.30
nwi
2
11
Burnside, Brittanne
12
Unattached
08.37
nwi
2
12
Jones, Cristyn
11
Mansfield Senior
08.38
nwi
3
13
Parcell, Brittany
10
Bucyrus
08.41
nwi
3
14
Rowe, Infinate
Elite Perfor
08.43
nwi
7
15
Gilliam, Dejah
10
Chaminade Julien
08.47
nwi
1
16
Terry, Breanna
9
Toledo Rogers
08.50
nwi
3
17
Parkman, Reza
12
Toledo Rogers
08.54
nwi
6
18
Garrett, Jasmine
10
Notre Dame Acade
08.55
nwi
4
19
LaVoy, Aricka
12
Eastwood
08.60
nwi
3
19
Williams, Khadija
Elite Perfor
08.60
nwi
6
21
King, Niya
10
Sylvania Southvi
08.64
nwi
5
22
Champ, Karrington
11
Centerville
08.67
nwi
3
22
Grace, Alexis
10
Notre Dame Acade
08.67
nwi
4
24
Boice, Reagan
10
Eastwood
08.68
nwi
5
25
Haritos, Anna
Elite Perfor
08.81
nwi
1
26
Patton, Kenzie
10
Bellefontaine
08.92
nwi
5
27
Rosekrans, Abigail
11
Kings
08.97
nwi
1
28
Abke, Kirsten
12
Eastwood
08.99
nwi
7
29
Wilson, Ray'chel
10
Notre Dame Acade
09.00
nwi
6
30
Moon, Martyanna
10
Chaminade Julien
09.11
nwi
5
31
Spears, Alyssa
9
Colonel Crawford
09.27
nwi
4
32
Koge, Kendra
--
Colonel Crawford
09.30
nwi
4
33
Cookie, Sarah
8
Foter Track
09.32
nwi
6
34
Connelly, Allie
Notre Dame Acade
09.43
nwi
6
35
Allen, Quahanna
9
Trotwood-Madison
09.51
nwi
5
36
Lake, Tori
11
Kings
09.52
nwi
2
37
Naus, Alyssa
8
Fostoria
09.63
nwi
6
38
Hernandez, Abigail
10
Notre Dame Acade
09.67
nwi
1
39
Ramsey, Taryn
10
Bucyrus
09.74
nwi
1
40
Webb, Vencia
11
Springfield Loca
09.89
nwi
3
41
Jackson, Tamia
9
Trotwood-Madison
09.93
nwi
2
42
Bledsoe, Amanda
9
Kings
10.01
nwi
4
43
Brown, Crystal
9
Upper Scioto Val
10.78
nwi
6
Womens 60m D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Butler, Michaela
9
Liberty Benton
07.93
nwi
1
2
Clay, Regan
--
Unattached
08.27
nwi
1
3
Freyhof, Morgan
9
West Liberty Sal
08.32
nwi
1
4
Vantilburg, Brittany
12
Lucas
08.33
nwi
1
5
Rossi, Annie
9
Vermilion
08.51
nwi
1
6
Gates, Sammy
10
Galion
08.85
nwi
1
7
Craig, Ana
9
Patrick Henry
08.87
nwi
1
8
Magee, Kaitlyn
12
Liberty Benton
08.88
nwi
1
Womens 60m D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Butler, Michaela
9
Liberty Benton
08.03
nwi
5
2
Clay, Regan
--
Unattached
08.43
nwi
4
3
Vantilburg, Brittany
12
Lucas
08.48
nwi
2
4
Freyhof, Morgan
9
West Liberty Sal
08.55
nwi
1
5
Rossi, Annie
9
Vermilion
08.57
nwi
3
6
Gates, Sammy
10
Galion
08.85
nwi
5
7
Craig, Ana
9
Patrick Henry
08.87
nwi
2
7
Magee, Kaitlyn
12
Liberty Benton
08.87
nwi
4
9
Hyer, Katie
11
Liberty Benton
08.88
nwi
2
10
Smith, Taylor
11
Lakota (Kansas)
08.89
nwi
1
11
Morris, Mallory
12
Vermilion
08.90
nwi
3
12
Miller, Taylor
12
Lincolnview
08.92
nwi
2
13
Baker, Emilie
11
Unattached
08.93
nwi
2
14
Herms, Kristen
10
Clyde
09.02
nwi
3
15
Steen, Andrea
10
New Lexington
09.05
nwi
4
15
Mcabee, Haley
12
Lincolnview
09.05
nwi
3
17
Musselman, Lisa
11
Liberty Benton
09.09
nwi
5
18
Frendo, Sarah
11
Liberty Benton
09.19
nwi
1
19
Ruffener, Callie
9
Wynford
09.25
nwi
1
20
Dannemiller, Monica
10
Shelby Senior
09.43
nwi
4
21
Cru, Simone Santa
10
Arcadia
09.45
nwi
1
21
Baldinger, Chloe
--
Galion
09.45
nwi
4
23
Heinle, Kayln
10
Wynford
09.63
nwi
3
24
Hayes, Daylin
10
New Lexington
09.89
nwi
2
25
Reidling, Tiffany
--
Clyde
09.96
nwi
5
26
Mosley, Chelsea
10
Wynford
10.14
nwi
1
Womens 200m D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Patterson, Paige
12
Unattached
25.15
nwi
1
2
Baisden, Karrington
8
Unattached
26.32
nwi
1
3
Young, Chantalia
11
Notre Dame Acade
26.68
nwi
1
4
Womack, Kayla
11
Swift Track
26.80
nwi
1
5
Rowe, Infinate
Elite Perfor
26.92
nwi
2
6
Holloway, Brianna
9
Motor City
26.97
nwi
1
7
Bolden, Davonne
Elite Perfor
27.34
nwi
2
8
Burnside, Brittanne
12
Unattached
28.09
nwi
2
9
Champ, Karrington
11
Centerville
28.20
nwi
3
10
Haritos, Anna
Elite Perfor
28.27
nwi
3
11
Williams, Khadija
Elite Perfor
28.38
nwi
2
12
Garrett, Jasmine
10
Notre Dame Acade
28.53
nwi
3
13
Wilkes, Alexis
11
Springfield Loca
29.07
nwi
1
14
Cope, Leah
12
Kings
29.29
nwi
2
15
King, Niya
10
Sylvania Southvi
29.45
nwi
3
16
Lueck, Annie
11
Perrysburg
29.79
nwi
3
17
Gilliam, Dejah
10
Chaminade Julien
29.80
nwi
4
18
Grace, Alexis
10
Notre Dame Acade
29.86
nwi
3
19
Rosekrans, Abigail
11
Kings
30.57
nwi
4
20
Spears, Alyssa
9
Colonel Crawford
30.86
nwi
5
21
Cookie, Sarah
8
Foter Track
31.19
nwi
4
22
Koge, Kendra
--
Colonel Crawford
31.20
nwi
5
23
Zaciewski, Hannah
9
Centerville
31.43
nwi
5
24
Borer, Maddie
9
Foter Track
31.60
nwi
5
25
Ellington, MaKayla
Trotwood-Madison
31.66
nwi
4
26
Hudgel, Christy
12
Kings
31.95
nwi
6
27
Ohiemer, Bridgette
9
Trotwood-Madison
32.22
nwi
6
28
Moon, Martyanna
10
Chaminade Julien
32.36
nwi
7
29
Connelly, Allie
Notre Dame Acade
32.60
nwi
7
30
Bledsoe, Amanda
9
Kings
32.84
nwi
5
31
Klaus, Jane
Ursuline Academy
32.86
nwi
5
32
Naus, Alyssa
--
Foter Track
32.92
nwi
6
33
Webb, Vencia
11
Springfield Loca
33.18
nwi
7
34
Kanis, Nina
Centerville
33.40
nwi
7
35
Ramsey, Taryn
10
Bucyrus
33.89
nwi
7
36
Jackson, Tamia
9
Trotwood-Madison
33.99
nwi
7
37
Allen, Quahanna
9
Trotwood-Madison
34.10
nwi
6
38
Berman, Helaine
10
Kings
34.38
nwi
6
Womens 200m D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Butler, Michaela
9
Liberty Benton
28.09
nwi
1
2
Vantilburg, Brittany
12
Lucas
28.67
nwi
1
3
Mulholland, Kacie
10
Spencerville
28.77
nwi
3
4
Freyhof, Morgan
9
West Liberty Sal
29.10
nwi
3
5
Morris, Mallory
12
Vermilion
29.24
nwi
1
6
Schreck, Amber
12
Crestline
29.38
nwi
2
7
Rossi, Annie
9
Vermilion
30.26
nwi
2
8
Magee, Kaitlyn
12
Liberty Benton
30.38
nwi
4
9
Miller, Taylor
12
Lincolnview
30.92
nwi
5
10
Mcabee, Haley
12
Lincolnview
31.34
nwi
3
11
Herms, Kristen
10
Clyde
31.39
nwi
2
12
Heinle, Kayln
10
Wynford
32.09
nwi
4
13
McHugh, Cassie
9
Liberty Center
32.36
nwi
5
14
Dannemiller, Monica
10
Shelby Senior
32.52
nwi
5
15
Frendo, Sarah
11
Liberty Benton
32.63
nwi
4
16
Craig, Ana
9
Patrick Henry
32.84
nwi
2
17
Kahle, Jenna
11
Spencerville
32.92
nwi
3
18
Hadamuscain, Lexi
8
Galion
32.97
nwi
4
19
Reidling, Tiffany
--
Clyde
34.29
nwi
5
20
Mosley, Chelsea
10
Wynford
35.06
nwi
5
21
Riley, Patricia
11
Spencerville
35.10
nwi
4
Womens 400m D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taylor, Carlita
8
Motor City
58.39
1
2
Powell, Johnyce
10
Motor City
58.64
1
3
Rowe, Infinate
Elite Perfor
1:00.67
1
4
Holloway, Brianna
9
Motor City
1:01.06
1
5
Jefferson, Anna
Motor City
1:01.58
2
6
Bolden, Davonne
Elite Perfor
1:02.08
1
7
Haritos, Anna
Elite Perfor
1:03.16
1
8
Brown, Jasmine
11
Swift Track
1:06.18
5
9
Terry, Breanna
9
Toledo Rogers
1:07.56
2
10
Middlekamp, Claire
9
Kings
1:07.89
2
11
Krischak, Madison
12
Notre Dame Acade
1:08.38
3
12
Gillmore, Callie
10
Toledo Rogers
1:10.98
3
13
Borer, Maddie
9
Foter Track
1:11.23
4
14
Ohiemer, Bridgette
9
Trotwood-Madison
1:12.12
4
15
Spears, Alyssa
9
Colonel Crawford
1:12.99
3
16
Deitzer, Lauren
9
Fairfield Senior
1:14.65
4
17
Klaus, Jane
Ursuline Academy
1:14.69
4
18
Ellington, MaKayla
Trotwood-Madison
1:15.06
3
19
Sullinger, Nicole
9
St Ursula (Toled
1:15.49
3
20
Volpe, Victoria
10
Foter Track
1:15.56
4
21
Brown, Sienna
10
Chaminade Julien
1:17.33
4
22
Sullivan, Christina
11
St Ursula (Toled
1:17.61
3
23
Allen, Quahanna
9
Trotwood-Madison
1:17.80
5
24
Hoyle, Allison
11
Kings
1:34.66
5
--
Angelopoulos, Victoria
9
Centerville
DQ
2
Womens 400m D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Schreck, Amber
12
Crestline
1:05.60
1
2
Reese, Cariss
11
Lakota (Kansas)
1:05.79
2
3
Hunter, Sarah
11
Riverdale
1:06.60
1
4
Keaton, Karli
12
Woodmore
1:06.74
1
5
Lathrop, Kierstin
12
River Valley (Ca
1:06.77
1
6
Rossi, Annie
9
Vermilion
1:08.40
3
7
Gupta, Monica
11
Liberty Benton
1:10.22
2
8
Thomas, Taylor
9
Liberty Benton
1:12.34
2
9
McHugh, Cassie
9
Liberty Center
1:13.35
3
10
Stump, Carlie
12
Dola Hardin
1:13.92
2
11
Schiefer, Madi
--
Wynford
1:17.16
3
12
Painter, Bethany
10
West Liberty Sal
1:17.22
3
13
Hadamuscain, Lexi
8
Galion
1:17.32
3
Womens 800m D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jennings, Alexa
10
Centerville
2:20.82
1
2
Fleming, Jayla
10
Motor City
2:21.05
1
3
Vaughn, Mary Kate
Lumberjack TC
2:22.73
1
4
Noe, Janelle
12
Sylvania Northvi
2:25.68
1
5
Seas, Christina
11
Coldwater
2:26.33
1
6
Small, Mallory
10
Sylvania Northvi
2:27.44
1
7
Studebaker, Lainey
9
Centerville
2:28.15
1
8
Bowens, LaShae
9
Motor City
2:30.53
1
9
Myers, Lindsey
12
Notre Dame Acade
2:31.32
1
10
Harris, Meghan
11
Centerville
2:31.50
1
11
Haubert, Cortney
12
Notre Dame Acade
2:32.39
1
12
Pietrasz, Jessie
11
Rossford
2:32.76
1
13
Szczesniak, Danielle
10
St Ursula (Toled
2:33.50
1
14
Resnik, Rachell
11
Van Buren
2:33.55
1
15
Jackson, Maddie
11
Eastwood
2:38.29
1
16
Szczesniak, Kate
9
St Ursula (Toled
2:40.99
1
17
Conner, Brooke
9
Kings
2:41.09
1
18
Sullivan, Regina
9
St Ursula (Toled
2:41.26
1
19
Loeb, Torey
11
Notre Dame Acade
2:41.36
1
20
Todd, Maranda
10
Springfield Loca
2:42.22
1
21
Schaefer, Jillian
9
Notre Dame Acade
2:42.23
1
22
Shira, Emly
12
Chaminade Julien
2:43.11
1
23
Stumpf, Beth
10
Chaminade Julien
2:43.75
1
24
Kinkead, Katlynn
11
Ponitz Career Te
2:45.73
1
25
Bauman, Mary Claire
9
Kings
2:46.95
1
26
Nickler, Kylie
9
Bucyrus
2:50.77
1
27
Volpe, Victoria
10
Foter Track
2:51.36
1
28
Thomas, Cara
11
Kings
2:51.75
1
29
Bachmann, Shelby
10
Kings
2:52.54
1
30
Fields, Allie
10
Fairfield Senior
2:52.57
1
31
Hack, Maureen
11
Notre Dame Acade
2:53.68
1
32
Adolph, Kayla
9
St Ursula (Toled
2:55.12
1
33
Wyse, Brionnah
9
Perrysburg
2:55.95
1
34
Smithberger, Katelyn
11
Kings
2:58.66
1
35
Vanvoohris, Haley
11
Bucyrus
2:59.13
1
36
Davis, Becca
11
Kings
3:01.08
1
37
Campbell, Shaylee
--
Bucyrus
3:06.46
1
38
Campbell, Jessica
--
Bucyrus
3:06.53
1
39
Harper, Amber
9
Bucyrus
3:11.93
1
40
Jones, Kinsey
10
Fairfield Senior
3:17.36
1
41
Ward, Vanessa
9
Trotwood-Madison
3:18.53
1
42
Mutchler, Amanda
12
Bucyrus
3:18.60
1
43
Orchard, Sarah
10
Notre Dame Acade
3:21.30
1
44
Hoyle, Allison
11
Kings
3:43.25
1
--
Maddle, Mara
--
Bucyrus
DNF
1
Womens 800m D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vogel, Meghan
12
West Liberty Sal
2:30.90
1
2
Lathrop, Kierra
12
River Valley (Ca
2:34.37
1
3
Chamberlain, Paige
11
Liberty Center
2:36.32
1
4
Briggs, Mackenzie
11
Liberty Benton
2:37.25
1
5
Gress, Raychel
12
Mt Gilead
2:41.12
1
6
Cebull, Hannah
12
Vermilion
2:46.04
1
7
Knapp, Hanna
9
Liberty Center
2:46.21
1
8
Thomas, Taylor
9
Liberty Benton
2:52.70
1
9
Gorman, Anna
9
Lincolnview
2:53.45
1
10
McIe, Rebekah
12
Crestline
2:55.98
1
11
Koan, Claudia
10
Crestline
2:57.08
1
12
Wurst, Caitlin
11
Spencerville
2:57.42
1
13
Gillan, Anna
12
New Lexington
2:58.70
1
14
Terschak, Rebecca
10
Vermilion
3:01.07
1
15
Schiefer, Madi
--
Wynford
3:03.97
1
16
Stump, Carlie
12
Dola Hardin
3:16.62
1
17
Swartz, Ariel
10
New Lexington
3:20.14
1
18
Hunter, Alli
10
Liberty Benton
3:20.44
1
19
Groves, Hailey
9
New Lexington
3:31.61
1
Womens Mile D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vaughn, Mary Kate
Lumberjack TC
5:12.95
1
2
Seas, Christina
11
Coldwater
5:22.65
1
3
Kelly, Grace
Ursuline Academy
5:25.43
1
4
Clody, Courtney
11
Perrysburg
5:26.46
1
5
Connaughton, Olivia
Unattached
5:32.88
1
6
Bowens, LaShae
9
Motor City
5:37.06
1
7
Masters, Abby
12
Sylvania Northvi
5:39.33
1
8
Foster, Robin
12
Sylvania Northvi
5:41.51
1
9
Sherman, Stephanie
9
Notre Dame Acade
5:42.97
1
10
Zavakos, Christine
12
Centerville
5:46.35
1
11
Frederick, Christine
Ursuline Academy
5:51.50
1
12
Wittman, Helen
10
Chaminade Julien
5:57.68
1
13
Rintoul, Melissa
9
Centerville
6:01.97
1
14
Burkman, Brianna
11
Centerville
6:04.42
1
15
Fields, Allie
10
Fairfield Senior
6:05.36
1
16
Menke, Katie
9
Perrysburg
6:07.53
1
17
Wyse, Brionnah
9
Perrysburg
6:10.07
1
18
Woodall, Julia
9
Kings
6:10.19
1
19
Deitzer, Lauren
9
Fairfield Senior
6:14.15
1
20
Dorn, Abigail
9
Whitmer
6:14.90
1
21
Marshall, Kathryn
12
Chaminade Julien
6:19.25
1
22
Kinkead, Katlynn
11
Ponitz Career Te
6:19.32
1
23
Cukierski, Morgan
11
Whitmer
6:20.76
1
24
Granat, Elizabeth
9
Kings
6:24.47
1
25
Bachmann, Shelby
10
Kings
6:24.77
1
26
Craighead, Rachael
11
Chaminade Julien
6:24.93
1
27
Davis, Becca
11
Kings
6:25.27
1
28
Smithberger, Katelyn
11
Kings
6:28.44
1
29
Hill, Samantha
10
Notre Dame Acade
6:44.67
1
30
Vanvoohris, Haley
11
Bucyrus
6:45.37
1
31
Jones, Kinsey
10
Fairfield Senior
6:45.47
1
32
Dunn, Noelle
12
Bellefontaine
7:12.84
1
33
Willis, Samantha
12
Bucyrus
7:15.53
1
34
Gardner, Shania
10
Bucyrus
7:20.32
1
Womens Mile D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vogel, Meghan
12
West Liberty Sal
5:22.11
1
2
Greiner, Madi
10
Liberty Benton
5:41.27
1
3
Chamberlain, Paige
11
Liberty Center
5:48.81
1
4
Cebull, Hannah
12
Vermilion
6:05.60
1
5
Bartel, Meghan
8
Unattached
6:05.65
1
6
Baumlein, Kaitlyn
11
Liberty Benton
6:15.63
1
7
Mosley, Breanna
12
Willard
6:16.55
1
8
Garrett, Jordie
11
Shelby Senior
6:19.04
1
9
Thomas, Taylor
9
Liberty Benton
6:20.23
1
10
Lucius, Alaina
11
Shelby Senior
6:23.85
1
11
Gorman, Anna
9
Lincolnview
6:25.31
1
12
Garver, Andi
9
Liberty Benton
6:26.87
1
13
Zubke, Abbey
10
Blissfield
6:30.56
1
14
Knapp, Sara
11
Liberty Center
6:33.69
1
15
Hardesty, Tori
11
Spencerville
6:37.96
1
16
McIe, Rebekah
12
Crestline
6:39.34
1
17
Gillan, Anna
12
New Lexington
6:40.32
1
18
Jeffrey, Tiffany
--
Riverdale
6:53.33
1
19
Lynch, Mallary
10
Unattached
6:54.10
1
20
Frankart, Ashley
10
Liberty Benton
7:00.14
1
21
Swartz, Ariel
10
New Lexington
7:00.77
1
22
Musson, Emily
9
Arcadia
7:03.37
1
23
Groves, Hailey
9
New Lexington
7:42.68
1
Womens 3200m D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kelly, Grace
Ursuline Academy
11:32.10
1
2
Connaughton, Olivia
Unattached
11:47.71
1
3
Zavakos, Rachel
12
Centerville
11:52.21
1
4
Greiner, Madi
10
Liberty Benton
12:06.54
1
5
Mallow, Sarah
12
Notre Dame Acade
12:35.88
1
6
Malchow, Taylor
9
Centerville
13:09.02
1
7
Fields, Allie
10
Fairfield Senior
13:18.11
1
8
Hoying, Molly
9
Centerville
13:27.87
1
Womens 3200m D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Campbell, Hannah
11
River Valley (Ca
11:40.44
1
2
Adams, Cierra
10
Spencerville
13:36.84
1
3
Miller, Devony
10
Liberty Benton
14:06.90
1
Womens 60m Hurdles D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Goff, Allyson
Elite Perfor
08.98
nwi
2
2
Allen, Selbey
Elite Perfor
09.65
nwi
2
3
Green, Jazlyn
11
Mansfield Senior
09.98
nwi
2
4
Krischak, Madison
12
Notre Dame Acade
10.03
nwi
2
5
Welch, Alysha
11
Sylvania Northvi
10.07
nwi
2
6
Todd, Mariah
12
Springfield Loca
10.52
nwi
1
7
Gabriel, Jackie
10
Bucyrus
10.75
nwi
1
8
Wilson, Ray'chel
10
Notre Dame Acade
10.83
nwi
1
9
Pugh, Ciara
12
Mansfield Senior
10.86
nwi
2
10
Webster, Chelsey
11
Colonel Crawford
11.00
nwi
2
11
Miller, Kabretta
12
Marion Pleasant
11.01
nwi
2
12
Weaver, Randi
10
Toledo Rogers
11.05
nwi
1
13
Etson, Jackie
12
Centerville
11.16
nwi
1
14
Terri, Clarke
--
Toledo Rogers
11.24
nwi
1
15
Angelopoulos, Sophia
9
Centerville
11.39
nwi
1
16
Noe, Janelle
12
Sylvania Northvi
11.67
nwi
1
Womens 60m Hurdles D1
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Goff, Allyson
Elite Perfor
09.05
nwi
4
2
Allen, Selbey
Elite Perfor
09.76
nwi
1
3
Pugh, Ciara
12
Mansfield Senior
10.01
nwi
2
4
Krischak, Madison
12
Notre Dame Acade
10.07
nwi
3
5
Welch, Alysha
11
Sylvania Northvi
10.29
nwi
2
6
Green, Jazlyn
11
Mansfield Senior
10.58
nwi
3
7
Miller, Kabretta
12
Marion Pleasant
10.60
nwi
1
8
Webster, Chelsey
11
Colonel Crawford
10.68
nwi
2
9
Gabriel, Jackie
10
Bucyrus
10.75
nwi
1
10
Todd, Mariah
12
Springfield Loca
10.81
nwi
4
11
Noe, Janelle
12
Sylvania Northvi
10.99
nwi
1
11
Weaver, Randi
10
Toledo Rogers
10.99
nwi
4
13
Etson, Jackie
12
Centerville
11.03
nwi
4
14
Angelopoulos, Sophia
9
Centerville
11.16
nwi
2
15
Wilson, Ray'chel
10
Notre Dame Acade
11.29
nwi
3
16
Terri, Clarke
--
Toledo Rogers
11.48
nwi
1
17
Gulley, Abbey
12
Bucyrus
11.65
nwi
1
18
Selhorst, Megan
12
Eastwood
11.69
nwi
2
18
Glashauser, Emily Lyons
9
Whitmer
11.69
nwi
3
20
Gasiorowski, Hayley
9
Whitmer
12.26
nwi
3
21
Carroll, Erin
10
Notre Dame Acade
12.53
nwi
2
22
Cope, Leah
12
Kings
12.86
nwi
1
23
Assenhiemer, Charlie
12
Bucyrus
12.97
nwi
4
24
Kanis, Nina
Centerville
13.08
nwi
3
Womens 60m Hurdles D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Siefring, Jackie
11
Covington
09.35
nwi
1
2
Lafollette, Shay
11
Bradford
10.02
nwi
1
3
Thams, Cathrine
11
Wapakoneta
10.30
nwi
1
4
Reese, Cariss
11
Lakota (Kansas)
10.34
nwi
1
5
Bush, Rachel
10
Mt Gilead
10.62
nwi
1
6
Yaney, Laura
12
Liberty Center
10.67
nwi
1
7
Kahle, Jenna
11
Spencerville
10.97
nwi
1
8
Rabenstein, Abigail
10
West Liberty Sal
11.07
nwi
1
Womens 60m Hurdles D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Siefring, Jackie
11
Covington
09.69
nwi
2
2
Lafollette, Shay
11
Bradford
10.01
nwi
3
3
Thams, Cathrine
11
Wapakoneta
10.31
nwi
3
4
Bush, Rachel
10
Mt Gilead
10.39
nwi
1
5
Reese, Cariss
11
Lakota (Kansas)
10.52
nwi
2
6
Kahle, Jenna
11
Spencerville
10.60
nwi
1
7
Yaney, Laura
12
Liberty Center
10.66
nwi
2
8
Rabenstein, Abigail
10
West Liberty Sal
10.77
nwi
3
9
Miller, Schylar
10
Spencerville
10.90
nwi
1
10
May, Kelsey
--
Liberty Benton
10.96
nwi
3
11
Rossi, Annie
9
Vermilion
11.05
nwi
3
12
Selhorst, Jessie
11
Liberty Benton
11.13
nwi
3
13
Davis, Sam
11
Vermilion
11.18
nwi
1
14
Baker, Emilie
11
Unattached
11.53
nwi
1
15
Staton, Kiera
9
Galion
12.09
nwi
3
16
Talbot, Saraya
10
New Lexington
12.31
nwi
3
17
Downing, Amber
12
Galion
12.44
nwi
2
18
Heinle, Kayln
10
Wynford
13.36
nwi
2
19
Hamm, Erin
12
Lucas
14.53
nwi
2
Womens 4x200m Relay D1
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
New Breed TC
1:49.27
1
2
Relay Team
Springfield Loca
1:54.41
1
3
Relay Team
Eastwood
1:55.90
2
4
Relay Team
Centerville
1:55.91
1
5
Relay Team
Bucyrus
2:06.46
2
6
Relay Team
Centerville
2:06.84
1
7
Relay Team
Kings
2:08.19
2
--
Relay Team
Notre Dame Acade
DQ
1
Womens 4x200m Relay D2-3
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Peplinsk
,
Butler
,
Selhorst
,
Hyer
Liberty Benton
1:54.58
1
2
Bush
,
Bolha
,
Rizor
,
Gress
Mt Gilead
1:57.49
1
3
Magee
,
Musselma
,
Roeder
,
Heaster
Liberty Benton
2:00.34
1
Womens 4x400m Relay D1
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Motor City
4:03.45
1
2
Relay Team
Centerville
4:19.42
1
3
Relay Team
Perrysburg
4:27.84
1
4
Relay Team
Notre Dame Acade
4:28.95
1
5
Relay Team
Centerville
4:37.85
1
6
Relay Team
Kings
4:41.64
1
Womens 4x400m Relay D2-3
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Baumlein
,
Briggs
,
Butler
,
Hyer
Liberty Benton
4:33.35
1
2
Purdy
,
Mulholla
,
Miller
,
Grigsby
Spencerville
4:34.03
1
3
Peplinsk
,
Gupta
,
Holman
,
Thomas
Liberty Benton
4:50.89
1
Womens 4x800m Relay D1
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Sylvania Northvi
9:44.39
1
2
Relay Team
Perrysburg
9:58.55
1
3
Relay Team
Centerville
10:05.38
1
4
Relay Team
Notre Dame Acade
10:38.05
1
5
Relay Team
Chaminade Julien
10:40.45
1
6
Relay Team
Kings
10:42.56
1
7
Relay Team
Centerville
10:55.52
1
8
Relay Team
Kings
11:22.43
1
9
Relay Team
Whitmer
11:26.64
1
10
Relay Team
Bucyrus
11:26.89
1
Womens 4x800m Relay D2-3
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Purdy
,
Kahle
,
Mulholla
,
Adams
Spencerville
11:00.81
1
2
Sutton
,
Gates
,
Slone
,
Zeisler
Galion
11:27.37
1
3
Garrett
,
Lucius
,
Lynch
,
Korbas
Shelby Senior
11:32.88
1
4
Koan
,
Hayman
,
Mcie
,
McIe
Crestline
11:58.27
1
5
Miller
,
Frankart
,
Hunter
,
Garver
Liberty Benton
12:19.57
1
6
Gillan
,
Shiplett
,
Swartz
,
Groves
New Lexington
12:42.70
1
Womens Shot Put D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Devincentis, Alex
Liberty Benton
39-11.50
(12.18m)
1
2
Streaker, Liz
Liberty Benton
37-06.50
(11.44m)
1
3
Johnson, Brenda
10
Bellefontaine
36-11.50
(11.26m)
1
4
Glendhill, Shelby
11
Colonel Crawford
36-07.00
(11.15m)
1
5
Hayes, Alaya
11
Whitmer
36-06.00
(11.13m)
1
6
Nolan, Megan
11
Bucyrus
36-06.00
(11.13m)
1
7
Smith, Shauna
11
Bellefontaine
35-07.00
(10.85m)
1
8
Jones, Tia
12
Chaminade Julien
35-04.50
(10.78m)
1
9
Cospy, Arlesha
11
Trotwood-Madison
34-06.00
(10.52m)
1
10
Leppelmeier, Molly
8
Mccomb
34-02.00
(10.41m)
1
11
Gardner, Tityana
11
Whitmer
33-09.00
(10.29m)
1
12
Brittian, Brittany
11
Eastwood
33-07.00
(10.24m)
1
13
Haley, Jazmyn
11
Bellefontaine
32-10.00
(10.01m)
1
14
Simon, Reshanna
9
Centerville
29-04.50
(8.95m)
1
15
Habib, Ayesha
Ursuline Academy
28-02.50
(8.60m)
1
16
Trotman, Shoshana Isis
9
Centerville
26-04.00
(8.03m)
1
17
Brown, Richera
11
Springfield Loca
24-08.75
(7.54m)
1
18
Kriner, Delanie
9
St Ursula (Toled
23-09.75
(7.26m)
1
19
Hayes, Karen
11
Centerville
23-05.25
(7.14m)
1
20
Brown, Crystal
9
Upper Scioto Val
22-02.00
(6.76m)
1
21
Fitzgerald, Emma
10
Kings
21-11.00
(6.68m)
1
22
Kriner, Dana
9
St Ursula (Toled
21-07.75
(6.60m)
1
23
Rosichan, Jordyn
9
Trotwood-Madison
21-01.75
(6.45m)
1
24
Wolf, Emily
11
Kings
20-09.75
(6.34m)
1
25
Douglas, Abigail
10
Springfield Loca
17-05.75
(5.33m)
1
26
Elkkert, Emily
9
Bucyrus
17-02.75
(5.25m)
1
27
Jamieson, Tricia
--
Kings
15-06.50
(4.74m)
1
28
Huneck, Jessie
10
Kings
12-11.50
(3.95m)
1
--
Leppelmeier, Becca
12
Mccomb
FOUL
(--)
1
Womens Shot Put D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Aversch, Holly
10
Leipsic
38-03.00
(11.66m)
1
2
Mackey, Teria
11
Wayne
38-00.25
(11.59m)
1
3
Avery, Dajsha
12
Wayne
37-06.00
(11.43m)
1
4
Streaker, Liz
12
Liberty Benton
36-06.25
(11.13m)
1
5
Hughes, A'Reyna
12
Wayne
35-09.00
(10.90m)
1
6
Pendleton, Megan
12
Woodmore
35-04.00
(10.77m)
1
7
Devincentis, Alex
12
Liberty Benton
35-03.00
(10.74m)
1
8
Aikens, Rachael
11
Wayne
34-00.00
(10.36m)
1
9
Klimczynski, Emily
12
Ontario
33-09.25
(10.29m)
1
10
Hertel, Carlie
11
Van Buren
31-06.00
(9.60m)
1
11
Allred, Jaymee
11
Galion
31-02.25
(9.51m)
1
12
Edington, Kayla
12
River Valley (Ca
31-01.00
(9.47m)
1
13
Freewalt, Abby
12
Spencerville
30-08.50
(9.36m)
1
14
Jumper, Brianna
12
Wayne
29-09.50
(9.08m)
1
15
Griffith, Emily
11
River Valley (Ca
29-04.75
(8.96m)
1
16
Baer, Mikayla
12
Woodmore
28-09.50
(8.78m)
1
17
Cassady, Sara
11
Galion
27-06.00
(8.38m)
1
18
Branstetter, Sarah
11
River Valley (Ca
26-11.00
(8.20m)
1
19
Siefring, Jackie
11
Covington
26-07.00
(8.10m)
1
20
Norris, Tiffany
Galion
25-11.25
(7.91m)
1
21
Thomas, Tayler
11
Liberty Benton
25-03.25
(7.70m)
1
22
Cassady, Kelsey
11
Galion
24-05.25
(7.45m)
1
23
Roston, Kaytlin
11
Galion
24-03.75
(7.41m)
1
24
Gifford, Leanna
11
Galion
23-08.50
(7.23m)
1
25
Furney, Stormy
10
Wynford
23-03.75
(7.11m)
1
Womens Weight Throw D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Leppelmeier, Becca
12
Mccomb
52-11.50
(16.14m)
1
2
Streaker, Liz
Liberty Benton
43-11.50
(13.40m)
1
3
Pendleton, Megan
12
Woodmore
39-07.00
(12.07m)
1
4
Devincentis, Alex
Liberty Benton
38-04.50
(11.70m)
1
5
Cospy, Arlesha
11
Trotwood-Madison
35-03.00
(10.74m)
1
6
Leppelmeier, Molly
8
Mccomb
32-02.50
(9.82m)
1
7
Glendhill, Shelby
11
Colonel Crawford
31-06.00
(9.60m)
1
8
Arnold, Antonya
11
Centerville
31-04.25
(9.56m)
1
9
Wolf, Emily
11
Kings
30-07.50
(9.33m)
1
10
Trotman, Shoshana Isis
9
Centerville
27-05.00
(8.36m)
1
11
Simon, Reshanna
9
Centerville
26-06.50
(8.09m)
1
12
Fitzgerald, Emma
10
Kings
25-09.50
(7.86m)
1
13
Huneck, Jessie
10
Kings
16-07.75
(5.07m)
1
14
Jamieson, Tricia
--
Kings
16-02.25
(4.93m)
1
Womens Weight Throw D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Avery, Dajsha
12
Wayne
45-11.75
(14.01m)
1
2
Mackey, Teria
11
Wayne
43-09.50
(13.35m)
1
3
Aikens, Rachael
11
Wayne
43-08.50
(13.32m)
1
4
Streaker, Liz
12
Liberty Benton
43-05.50
(13.25m)
1
5
Devincentis, Alex
12
Liberty Benton
41-05.50
(12.64m)
1
6
Clevenger, Ashton
12
Fredericktown
40-03.25
(12.27m)
1
7
Pendleton, Megan
12
Woodmore
39-07.75
(12.08m)
1
8
Jumper, Brianna
12
Wayne
38-04.25
(11.69m)
1
9
Griffith, Emily
11
River Valley (Ca
37-08.75
(11.50m)
1
10
Hughes, A'Reyna
12
Wayne
37-03.50
(11.37m)
1
11
Aversch, Holly
10
Leipsic
36-09.50
(11.21m)
1
12
Branstetter, Sarah
11
River Valley (Ca
35-07.50
(10.86m)
1
13
Edington, Kayla
12
River Valley (Ca
32-07.25
(9.94m)
1
14
Baer, Mikayla
12
Woodmore
31-10.00
(9.70m)
1
15
Allred, Jaymee
11
Galion
29-03.50
(8.93m)
1
16
Roston, Kaytlin
11
Galion
25-05.25
(7.75m)
1
17
Gifford, Leanna
11
Galion
21-07.25
(6.58m)
1
Womens High Jump D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Saikalis, Sam
Elite Perfor
5-02.00
(1.57m)
1
2
Clayton, Taylor
11
Colonel Crawford
5-00.00
(1.52m)
1
3
Welch, Alysha
11
Sylvania Northvi
5-00.00
(1.52m)
1
4
Harris, Janae
11
Mansfield Senior
5-00.00
(1.52m)
1
5
Broner, Nicole
11
Centerville
4-10.00
(1.47m)
1
6
Thepsourinthone, Samatha
9
Mccomb
4-10.00
(1.47m)
1
7
Carroll, Erin
10
Notre Dame Acade
4-10.00
(1.47m)
1
8
Abke, Kirsten
12
Eastwood
4-08.00
(1.42m)
1
10
Assenhiemer, Charlie
12
Bucyrus
4-02.00
(1.27m)
1
10
Kanis, Nancy
--
Centerville
4-02.00
(1.27m)
1
9
Miller, Oliva
12
Notre Dame Acade
4-02.00
(1.27m)
1
Womens High Jump D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lafollette, Shay
11
Bradford
5-01.00
(1.55m)
1
2
Clay, Regan
--
Unattached
5-01.00
(1.55m)
1
3
Morris, Mallory
12
Vermilion
4-10.00
(1.47m)
1
3
Peplinski, Megan
11
Liberty Benton
4-10.00
(1.47m)
1
3
Thepsourinthone, Samatha
9
Mccomb
4-10.00
(1.47m)
1
6
Davis, Lindsay
10
North Baltimore
4-10.00
(1.47m)
1
7
Yaney, Laura
12
Liberty Center
4-10.00
(1.47m)
1
8
Shafer, Abby
11
Unattached
4-10.00
(1.47m)
1
10
Grigsby, Jayce
9
Spencerville
4-08.00
(1.42m)
1
9
Miller, Lydie
10
Wynford
4-08.00
(1.42m)
1
11
Hohman, Paige
9
Liberty Benton
4-06.00
(1.37m)
1
11
Myers, Alexa
Liberty Center
4-06.00
(1.37m)
1
11
Purdy, Karri
11
Spencerville
4-06.00
(1.37m)
1
14
Wollenslegel, Paula
9
Clyde
4-06.00
(1.37m)
1
14
Koan, Claudia
10
Crestline
4-06.00
(1.37m)
1
16
Smith, Taylor
11
Lakota (Kansas)
4-06.00
(1.37m)
1
17
May, Kelsey
--
Liberty Benton
4-04.00
(1.32m)
1
18
Garber, Logan
10
Unattached
4-04.00
(1.32m)
1
19
Staton, Kiera
9
Galion
4-02.00
(1.27m)
1
Womens Long Jump D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mitchell, Devanae
12
Chaminade Julien
5.33m
(17'5.75)
nwi
1
2
Allen, Selbey
Elite Perfor
5.03m
(16'6)
nwi
1
3
Horrigan, Maria
10
Bowling Green
5.03m
(16'6)
nwi
1
4
LaVoy, Aricka
12
Eastwood
4.90m
(16'0.75)
nwi
1
5
Firsdon, Hannah
12
Eastwood
4.68m
(15'4.25)
nwi
1
6
Parkman, Reza
12
Toledo Rogers
4.58m
(15'0.25)
nwi
1
7
Johnson, Larissa
11
Centerville
4.57m
(14'11.75)
nwi
1
8
Clayton, Taylor
11
Colonel Crawford
4.54m
(14'10.5)
nwi
1
9
Pace, Hannah
11
Whitmer
4.38m
(14'4.25)
nwi
1
10
Wilson, Ray'chel
10
Notre Dame Acade
4.35m
(14'3.25)
nwi
1
11
Broner, Nicole
11
Centerville
4.34m
(14'2.75)
nwi
1
12
Shaffer, Kara
12
Liberty Benton
4.30m
(14'1.25)
nwi
1
13
Schaefer, Jillian
9
Notre Dame Acade
4.26m
(13'11.5)
nwi
1
14
Parcell, Brittany
10
Bucyrus
4.18m
(13'8.5)
nwi
1
15
Zaciewski, Hannah
9
Centerville
4.16m
(13'7.75)
nwi
1
16
Gasiorowski, Hayley
9
Whitmer
4.07m
(13'4)
nwi
1
17
Miller, Oliva
12
Notre Dame Acade
4.00m
(13'1.25)
nwi
1
18
Brown, Richera
11
Springfield Loca
3.95m
(12'11.5)
nwi
1
19
Glashauser, Peyton Lyons
11
Whitmer
3.86m
(12'7.75)
nwi
1
20
Sutton, Allison
12
Eastwood
3.80m
(12'5.5)
nwi
1
21
Cope, Leah
12
Kings
3.79m
(12'5)
nwi
1
22
Glashauser, Emily Lyons
9
Whitmer
3.68m
(12'0.75)
nwi
1
23
Kellersrass, Emma
10
Kings
3.64m
(11'11.25)
nwi
1
24
Wioland, Kim
12
Whitmer
3.20m
(10'5.75)
nwi
1
--
Carroll, Erin
10
Notre Dame Acade
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Long Jump D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Siefring, Jackie
11
Covington
5.12m
(16'9.5)
nwi
1
2
Benson, Sarah
12
Van Buren
5.07m
(16'7.5)
nwi
1
3
Keaton, Karli
12
Woodmore
5.03m
(16'6)
nwi
1
4
Thams, Cathrine
11
Wapakoneta
4.94m
(16'2.25)
nwi
1
5
Schreck, Amber
12
Crestline
4.80m
(15'8.75)
nwi
1
6
Valigosky, Lauren
11
Toledo Christian
4.72m
(15'5.75)
nwi
1
7
Lafollette, Shay
11
Bradford
4.67m
(15'3.75)
nwi
1
8
Vantilburg, Brittany
12
Lucas
4.66m
(15'3.25)
nwi
1
9
Hunter, Sarah
11
Riverdale
4.62m
(15'1.75)
nwi
1
10
Morris, Mallory
12
Vermilion
4.38m
(14'4.25)
nwi
1
11
Wollenslegel, Kelly
11
Clyde
4.27m
(14'0)
nwi
1
12
Grigsby, Jayce
9
Spencerville
4.22m
(13'10)
nwi
1
13
Burton, Hanna
11
New Lexington
3.65m
(11'11.5)
nwi
1
14
Talbot, Saraya
10
New Lexington
3.54m
(11'7.25)
nwi
1
15
Staton, Kiera
9
Galion
3.53m
(11'6.75)
nwi
1
--
Steen, Andrea
10
New Lexington
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Allen, Selbey
Elite Perfor
35-05.25
(10.80m)
nwi
1
2
Mitchell, Devanae
12
Chaminade Julien
34-04.25
(10.47m)
nwi
1
3
Johnson, Larissa
11
Centerville
32-07.25
(9.94m)
nwi
1
4
Broner, Nicole
11
Centerville
32-00.00
(9.75m)
nwi
1
5
Peplinski, Megan
11
Liberty Benton
31-09.00
(9.68m)
nwi
1
6
Thomas, Lizzie
11
Centerville
30-04.75
(9.26m)
nwi
1
7
Glashauser, Peyton Lyons
11
Whitmer
29-08.25
(9.05m)
nwi
1
8
Gasiorowski, Hayley
9
Whitmer
29-06.25
(9.00m)
nwi
1
9
Carroll, Erin
10
Notre Dame Acade
28-09.25
(8.77m)
nwi
1
10
Wilson, Ray'chel
10
Notre Dame Acade
28-07.00
(8.71m)
nwi
1
11
Miller, Kabretta
12
Marion Pleasant
27-07.25
(8.41m)
nwi
1
12
Sutton, Allison
12
Eastwood
27-00.25
(8.24m)
nwi
1
13
Selhorst, Megan
12
Eastwood
27-00.00
(8.23m)
nwi
1
14
Pace, Hannah
11
Whitmer
26-09.00
(8.15m)
nwi
1
15
Glashauser, Emily Lyons
9
Whitmer
24-06.50
(7.48m)
nwi
1
Womens Triple Jump D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Benson, Sarah
12
Van Buren
32-07.50
(9.94m)
nwi
1
2
Valigosky, Lauren
11
Toledo Christian
32-03.00
(9.83m)
nwi
1
Womens Pole Vault D1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Horrigan, Maria
10
Bowling Green
10-06.00
(3.20m)
1
2
Barber, Kaitlyn
11
Whitmer
10-00.00
(3.05m)
1
3
Blackmore, Amber
12
Centerville
9-06.00
(2.90m)
1
3
Saba, Hannah
12
Notre Dame Acade
9-06.00
(2.90m)
1
5
Kubicki, Haley
11
Clay (Oregon)
8-06.00
(2.59m)
1
6
Swisher, Emma
--
Unattached
8-00.00
(2.44m)
1
7
Bartolet, Samantha
11
Whitmer
8-00.00
(2.44m)
1
8
Miller, Emily
12
Liberty Benton
8-00.00
(2.44m)
1
9
Peplinski, Megan
11
Liberty Benton
8-00.00
(2.44m)
1
10
Brown, Allie
12
Liberty Benton
7-06.00
(2.29m)
1
11
Hetzel, Gabby
9
Colonel Crawford
7-00.00
(2.13m)
1
--
Blackmore, Brianna
--
Centerville
NH
(--)
1
--
Hernandez, Abigail
10
Notre Dame Acade
NH
(--)
1
--
Harper, Amber
9
Bucyrus
NH
(--)
1
--
Gulley, Abbey
12
Bucyrus
NH
(--)
1
--
Berman, Helaine
10
Kings
NH
(--)
1
--
Bauman, Mary Claire
9
Kings
NH
(--)
1
--
Kay, Sydney
11
Centerville
NH
(--)
1
--
Wallace, Jessica
10
Chaminade Julien
NH
(--)
1
Womens Pole Vault D2-3
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rizor, Shelby
12
Mt Gilead
10-00.00
(3.05m)
1
2
Webb, Terrill
12
Unattached
9-06.00
(2.90m)
1
3
Ruffener, Callie
9
Wynford
9-06.00
(2.90m)
1
4
Etgen, Megan
12
West Liberty Sal
9-00.00
(2.74m)
1
5
Miller, Schylar
10
Spencerville
9-00.00
(2.74m)
1
6
Shepherd, Mackenzie
10
Dola Hardin
9-00.00
(2.74m)
1
11
Wollenslegel, Kelly
11
Clyde
8-06.00
(2.59m)
1
7
Massara, Anna
11
Unattached
8-06.00
(2.59m)
1
7
Schreck, Amber
12
Crestline
8-06.00
(2.59m)
1
7
Leis, Madison
12
Unattached
8-06.00
(2.59m)
1
7
Allen, Taylor
12
Dola Hardin
8-06.00
(2.59m)
1
12
Hamm, Erin
12
Lucas
7-06.00
(2.29m)
1
13
Gates, Sammy
10
Galion
7-06.00
(2.29m)
1
14
Bush, Rachel
10
Mt Gilead
7-00.00
(2.13m)
1
--
Riley, Patricia
11
Spencerville
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#findlay
#high
#school
#invitational
#two
More news
2013 Heat Sheets - Ohio OHSAA Outdoor State Championships
2013 Entries - Findlay High School Invitational 2
857 shares:
Findlay High School Invitational 2
,
Arcadia High School Track & Field and Cross Country - Arcadia, Ohio
,
Archbold High School Track & Field and Cross Country - Archbold, Ohio
,
Arlington Local High School Track & Field and Cross Country - Arlington, Ohio
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Mt Gilead High School Track & Field and Cross Country - Mount Gilead, Ohio
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
2
2014
4
2013
7
2012
1
6
2011
1
2010
2
2009
1
Show 4 more
Hashtags
#findlay
#high
#school
#invitational
#two
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!